"#ZostańWDomu, żebym ja też mogła". Poruszająca sesja zdjęciowa i apel lekarki

"#ZostańWDomu, żebym ja też mogła". Poruszająca sesja zdjęciowa i apel lekarki
Źródło zdjęć: © © Ray Briggs / [www.okushi.photography](https://www.okushi.photography/)
Marcin Watemborski

10.04.2020 12:54, aktual.: 10.04.2020 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na całym świecie są promowane akcje #ZostańWDomu (#StayAtHome), które mają na celu namówienie ludzi do niewychodzenia, by ograniczyć emisję koronawirusa SARS-CoV-2. Mąż tej lekarki jest fotografem. Zrobił jej zdjęcia, które łapią za serce i dają do myślenia.

To, co my jako obywatele możemy zrobić dla samych siebie jest naprawdę proste. Prawdopodobnie pierwszy raz w naszych życia możemy uratować świat siedząc w domach, więc warto wykorzystać tę sytuację. Są jednak osoby, które nie mogą siedzieć spokojnie w zaciszu swoich czterech ścian. To nie tylko policjanci, wojsko czy kurierzy.

To przede wszystkim ci, którzy walczą na pierwszej linii frontu z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 – lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy niejednokrotnie opadają z sił na dyżurach. Pomyślmy o nich.

Fotograf Ray Briggs jest ojcem i mężem. Jego żona Mary jest lekarką. Kobieta nie ukrywa, że cała sytuacja ją przerasta – żyje w stresie, jest zmęczona, chce wrócić spokojnie do domu. W końcu każdy z nas chce spędzić czas z rodziną. Państwo Briggs zrealizowali sesję zdjęciową, która łapie za serce i pokazuje tę prawdziwą, nieanonimową stronę służby zdrowia. Po to, by Mary oraz pielęgniarki mogli zostać w domu – każdy z nas też powinien. Dopóki pandemia się nie uspokoi, ci z pierwszej linii frontu nie będą mieli wytchnienia.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Sesja zdjęciowa została zrealizowana oczywiście w domowym studio Raya. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Do oświetlenia żony, Briggs wykorzystał 3 lampy błyskowe oraz blendę, którą trzymał jego syn. Cała sesja została zrealizowana Nikonem D810 z obiektywem 85 mm: czułość ISO 200, czas naświetlania 1/125 sekundy, przysłona f/9.

Te zdjęcia są według mnie naprawdę wymowne. Napięcie na twarzy Mary jest silne. Widać po niej zmęczenie. Widać, że chce wrócić do męża i dziecka. W podobnej sytuacji są tysiące innych lekarzy – również w Polsce. Zostańmy w domach, by bohaterowie, którzy walczą o nasze życia również mogli zostać w swoich.

Więcej zdjęć znajdziecie na Facebooku.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także