Zrób sobie selfie w kosmosie. NASA świętuje 15 rocznicę Teleskopu Spitzera

Zrób sobie selfie w kosmosie. NASA świętuje 15 rocznicę Teleskopu Spitzera

Zrób sobie selfie w kosmosie. NASA świętuje 15 rocznicę Teleskopu Spitzera
Monika Homan
24.08.2018 10:34, aktualizacja: 26.07.2022 17:53

Marzycie o podróży w kosmos? Dzięki aplikacji stworzonej przez NASA nie musicie ruszać się z fotela, żeby zrobić sobie selfie z przestrzeni.

Ludzie ryzykują zdrowiem i życiem, żeby zrobić sobie selfie w różnych ciekawych miejscach. Kiedy zaczyna już brakować pomysłów na interesujące otoczenie, niektórzy mogą zacząć marzyć o selfie z kosmosu. Jak się okazuje, nie trzeba być astronautą, żeby zrobić sobie selfie z galaktyką w tle.

Z okazji 15-lecia uruchomienia Kosmicznego Teleskopu Spitzera NASA stworzyła aplikację, która zabierze was w podróż po przestrzeni kosmicznej. Dzięki niej będziecie mogli pochwalić się znajomym, że odbyliście podróż między gwiazdami.

Obraz

Kosmiczny Teleskop Spitzera przeznaczony jest do obserwacji kosmosu w zakresie promieniowania podczerwonego. Wystrzelono go w przestrzeń kosmiczną w 2003 roku na pokładzie rakiety Delta II. Teleskop orbituje wokół Słońca, a nie jak większość satelit, wokół Ziemi. Podąża on na swojej orbicie za naszą planetą, oddalając się o około 15 tysięcy kilometrów rocznie. Główne zwierciadło teleskopu ma średnicę 85 cm i jest wykonane z berylu, który w czasie pracy jest schładzany do -267,7 stopni Celsjusza.

Obraz

Aplikacja "Nasa Selfies" jest darmowa, dostępna na iOS i Androida, bardzo łatwa w obsłudze i oferuje 31 różnych "lokalizacji". NASA obiecuje, że doda kolejne zdjęcia, żeby wasza podróż była o wiele ciekawsza. Ja odwiedziłam już odległe zakamarki kosmosu i zrobiłam sobie selfie w skafandrze astronauty, a wy?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)