Zrób świąteczny portret z lampkami choinkowymi

Zrób świąteczny portret z lampkami choinkowymi
Źródło zdjęć: © © Irene Rudnyk
Marcin Falana

04.12.2017 11:41, aktual.: 04.12.2017 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbliżają się święta, które są świetną okazją do zabawy fotografią. Irene Rudnyk postanowiła pokazać jak wykonać świąteczny portret używając świątecznych lampek zwisających z sufitu w zwykłej sypialni.

Zabawy z lampkami w nieostrościach to znany temat, jednak jest na tyle atrakcyjny wizualnie, że warto zwrócić na niego uwagę, szczególnie przed świętami, kiedy pod ręką mamy lampki choinkowe. Irene Rudnyk w swoim 4-minutowym filmiku pokazuje, co można osiągnąć dzięki takim lampkom, jasnemu obiektywowi i odrobinie kreatywności. Bez wychodzenia z domu.

Obraz
© © Irene Rudnyk

W osiągnięciu takiego efektu zdecydowanie pomaga jasny obiektyw. Irene wykorzystała jeden z najjaśniejszych obiektywów na rynku Canon 85 mm f/1.2L, oczywiście korzystając z otwartej przysłony f/1.2. Jeżeli nie dysponujecie takim szkłem to spokojnie wystarczy szkło o jasności f/2.8, warto zastosować tylko dłuższą ogniskową i stanąć trochę bliżej do fotografowanej osoby. Można też spróbować z trybami portretowymi jakie oferują niektóre smartfony.

Photoshoot with Christmas Lights, Behind The Scenes

Modelka była oświetlona naturalnym światłem z okna, a lampki, znalazły się za nią.

Obraz

Balans bieli został ustawiony na światło dzienne, dzięki czemu lampki na zdjęciu dały ciepły kolor, co dodało przyjemnego, przytulnego charakteru zdjęciu.

Obraz
© © Irene Rudnyk

Warto pobawić się ustawieniem lampek przed modelką, dzięki czemu ich bliki wypełnią pierwszy plan jeszcze bardziej wzbogacając zdjęcie. Wystarczy dodać trochę ruchu, uroczego pieska i mamy materiał na reklamówkę biżuterii, albo kartę świąteczną. Irene pokazuje jak można osiągnąć profesjonalne portrety w domowych warunkach.

Obraz
© © Irene Rudnyk
Obraz
© © Irene Rudnyk
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)