Zrób świąteczny portret z lampkami choinkowymi

Zrób świąteczny portret z lampkami choinkowymi

Zrób świąteczny portret z lampkami choinkowymi
Źródło zdjęć: © © Irene Rudnyk
Marcin Falana
04.12.2017 11:41, aktualizacja: 04.12.2017 13:20

Zbliżają się święta, które są świetną okazją do zabawy fotografią. Irene Rudnyk postanowiła pokazać jak wykonać świąteczny portret używając świątecznych lampek zwisających z sufitu w zwykłej sypialni.

Zabawy z lampkami w nieostrościach to znany temat, jednak jest na tyle atrakcyjny wizualnie, że warto zwrócić na niego uwagę, szczególnie przed świętami, kiedy pod ręką mamy lampki choinkowe. Irene Rudnyk w swoim 4-minutowym filmiku pokazuje, co można osiągnąć dzięki takim lampkom, jasnemu obiektywowi i odrobinie kreatywności. Bez wychodzenia z domu.

Obraz
© © Irene Rudnyk

W osiągnięciu takiego efektu zdecydowanie pomaga jasny obiektyw. Irene wykorzystała jeden z najjaśniejszych obiektywów na rynku Canon 85 mm f/1.2L, oczywiście korzystając z otwartej przysłony f/1.2. Jeżeli nie dysponujecie takim szkłem to spokojnie wystarczy szkło o jasności f/2.8, warto zastosować tylko dłuższą ogniskową i stanąć trochę bliżej do fotografowanej osoby. Można też spróbować z trybami portretowymi jakie oferują niektóre smartfony.

Photoshoot with Christmas Lights, Behind The Scenes

Modelka była oświetlona naturalnym światłem z okna, a lampki, znalazły się za nią.

Obraz

Balans bieli został ustawiony na światło dzienne, dzięki czemu lampki na zdjęciu dały ciepły kolor, co dodało przyjemnego, przytulnego charakteru zdjęciu.

Obraz
© © Irene Rudnyk

Warto pobawić się ustawieniem lampek przed modelką, dzięki czemu ich bliki wypełnią pierwszy plan jeszcze bardziej wzbogacając zdjęcie. Wystarczy dodać trochę ruchu, uroczego pieska i mamy materiał na reklamówkę biżuterii, albo kartę świąteczną. Irene pokazuje jak można osiągnąć profesjonalne portrety w domowych warunkach.

Obraz
© © Irene Rudnyk
Obraz
© © Irene Rudnyk
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)