Zrób zdjęcie, a aplikacja odnajdzie twojego sobowtóra wśród dzieł sztuki. Google zaskakuje!

Zrób zdjęcie, a aplikacja odnajdzie twojego sobowtóra wśród dzieł sztuki. Google zaskakuje!
Marcin Watemborski

16.01.2018 08:39, aktual.: 26.07.2022 18:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google od dłuższego czasu wprowadza interesujące rozwiązania, oparte na fotografii oraz sztucznej inteligencji. Nowa wersja aplikacji Google Arts & Culture od medialnego giganta ma za zadanie odszukać waszego sobowtóra wśród dzieł sztuki na podstawie selfie! To dość interesujące – sprawdźcie do kogo jesteście podobni.

Google w swojej bazie danych ma ponad 70 000 różnych dzieł sztuki. Za pomocą specjalnego algorytmu wasze zdjęcie zostanie przeanalizowane i dopasowane zostanie do niego najbardziej podobny obraz lub inna praca. Zbiór powstał na podstawie współpracy z ponad 1200 muzeami na całym świecie.

Działanie aplikacji jest wybitnie proste – bierzecie telefon, robicie selfie i wrzycacie je do wyszukiwarki. Została ona oparta na technologii ”Face recognition”, czyli po prostu rozpoznawaniu twarzy. Po sprawdzeniu różnych elementów, waszym oczom ukaże się bardziej lub mniej znane dzieło sztuki. To interesujące, że muzea bez problemu udostępniają swoje zbiory w internecie – kiedyś byłoby to nie do pomyślenia.

Niestety póki co ta funkcjonalność aplikacji nie jest dostępna w Polsce. Możliwe, że niedługo się to zmieni. Tak czy siak – wciąż możecie na własną rękę przeglądać zbiory muzealne za pośrednictwem Google Arts and Culture.

Aplikacja jest dostępna na system iOS oraz Android.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)