Zrobił jej zdjęcie podczas ataku na WTC, a 17 lat później sfotografował jej ślub

Zrobił jej zdjęcie podczas ataku na WTC, a 17 lat później sfotografował jej ślub
Źródło zdjęć: © © Phill Penman / [philpenman.com/](https://www.philpenman.com/)
Monika Homan

20.09.2018 07:32, aktual.: 26.07.2022 16:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

17 lat po ataku na World Trade Center, ocalała kobieta z ikonicznego zdjęcia zatrudniła na ślub fotografa, który je wykonał. To musiało być dla obojga niesamowite przeżycie.

Joanne "JoJo" Capestro jest jedną z osób, które przeżyły atak na World Trade Center. Phil Penman to fotograf uliczny i dokumentalny z Nowego Jorku. Historia tych osób zbiegła się 11 września 2001 roku, kiedy Phill sfotografował Joanne podczas dokumentowania tragedii.

Obraz
© © Phill Penman / [philpenman.com/](https://www.philpenman.com/)

Joanne pracowała na 87 piętrze północnego budynku World Trade Center. Tego dnia, pomimo przeziębienia, przyjechała do pracy. Stała przy biurku ze swoim współpracownikiem. Nagły wstrząs przewrócił ją i wylała na siebie herbatę. Samolot uderzył około 6 pięter nad nimi. Wraz ze swoimi współpracownikami zaczęli uciekać do jedynej, niezniszczonej uderzeniem samolotu, klatki schodowej. Oddzielając się od swoich kolegów, Joanne dotarła do parteru i wybiegła na ulicę w tej samej chwili, w której zawaliła się południowa wieża. Kiedy chmura pyłu nieco opadła, Joanne zobaczyła swoją koleżankę z pracy, Dominique. Od tej chwili uciekały już razem.

Obraz

Tego samego ranka Phill Penman cieszył się na pierwszy od pół roku wolny dzień. Nie pocieszył się nim jednak za długo. Na wiadomość o tym, co się wydarzyło, złapał za aparat i pojechał na rowerze do centrum miasta. Dolny Manhattan był pokryty pyłem, dookoła chodzili zdezorientowani ludzi. Właśnie wtedy drogi Capestro i Penmana się skrzyżowały. Fotograf uchwycił w kadrze kobiety, które ocalały.

17 lat później ich drogi znów się połączyły. Joanne postanowiła zatrudnić Penmana do zrobienia zdjęć na swoim ślubie. Jak mówi: "Phil był ze mną w najgorszy i najlepszy dzień w moim życiu”. Pomimo tego, że Phill nie zajmuje się fotografowaniem ślubów, zgodził się udokumentować to wydarzenie dla Joanne.

Zdjęcie wykorzystane za zgodą autora.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)