Zrobiła aparat otworkowy z betonu. Możesz wykonać go samodzielnie w domu

Zrobiła aparat otworkowy z betonu. Możesz wykonać go samodzielnie w domu28.05.2022 17:33
Zrobiła aparat otworkowy z betonu. Możesz wykonać go samodzielnie w domu
Źródło zdjęć: © © Amuu

Fotografka posługująca się pseudonimem Amuu zrobiła z betonu aparat na film 35 mm. W sieci podzieliła się instrukcją jego wykonania, aby każdy mógł sam powtórzyć ten proces.

Amuu udostępniła szczegółowe instrukcje na stronie Instructables, ale zasada działania jest stosunkowo prosta. Najpierw trzeba zrobić formę do betonowego korpusu aparatu – można ją wykonać z płyty piankowej. Gdy forma jest już gotowa, należy wymieszać beton zgodnie z instrukcją, wlać go do środka i delikatnie stuknąć formą o stół, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza.

Beton zazwyczaj schnie od 24 do 48 godzin, a co jakiś czas należy spryskać powierzchnię wodą. Gdy korpus aparatu wyschnie, należy go odformować, nieco przeszlifować, aby był gładszy, i pomalować wnętrze na czarno, aby zminimalizować odbicia światła.

418167720803383954
Źródło zdjęć: © © Amuu

Jeśli chodzi o soczewkę, to jest to zwykły otwór. Do jej wykonania można użyć kawałka puszki po napoju gazowanym i delikatnie wbić w nią igłę. Po zrobieniu otworu trzeba przykleić go do wewnętrznej strony przedniej ścianki aparatu. Na koniec należy jeszcze wykonać z drewna pokrywę oraz pokrętło przesuwu filmu.

Fotografowanie odbywa się tak samo, jak w przypadku każdego innego aparatu otworkowego. Przesuwamy drewnianą osłonę na bok, aby odsłonić otworki i pozostawiamy na pewien czas, aby uzyskać prawidłową ekspozycję. Camera obscura wykonana przez Amuu dała całkiem niezłe rezultaty.

418167720803580562
Źródło zdjęć: © © Amuu

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)