Zwierzęta, które płaczą na skalnych urwiskach - wspaniała seria Juliena Nonnona

Zwierzęta, które płaczą na skalnych urwiskach - wspaniała seria Juliena Nonnona
Źródło zdjęć: © © Julien Nonnon / [Facebook](https://www.facebook.com/juliennonnonSafariUrb1/photos/a.991788970853312/2170501742982023/?type=3&theater)
Monika Homan

28.12.2018 07:51, aktual.: 28.12.2018 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Julien Nonnon, artysta wizualny, wykorzystał silny projektor, żeby ożywić duchy zwierząt z gór, które odwiedził. "Crying Animals" to seria zdjęć, która zwraca uwagę na problem zagrożonych gatunków.

Julien Nonnon jest członkiem Le3 - kreatywnego studia, które zajmuje się wideo mapowaniem. Jego prace są połączeniem twórczości z elementami krajobrazu, który go otacza.

W swoim najnowszym projekcie "Crying Animals" ("Płaczące zwierzęta") zwraca uwagę na możliwość zniknięcia zagrożonych zwierząt z regionów, w których naturalnie występują. Julien zaprojektował ich charakterystyczne dla gór i lasów portrety. Następnie przy pomocy specjalnego, silnego projektora, rzucał ich obrazy na okoliczne skały.

To więcej niż światło reflektora. To wołanie serca wzywające do ratowania piękna otaczającego nas świata.

Julien w przyszłości planuje stworzyć więcej zdjęć w innych regionach świata, rzucając świetlne portrety nie tylko zagrożonych, ale również wymarłych gatunków, jak na przykład lwów berberyjskich, które zniknęły z marokańskich Gór Atlas w latach pięćdziesiątych XX wieku. W kolejce są również pumy z Kalifornii, których wyginięcie potwierdzono kilka miesięcy temu, czy goryle w regionie Wielkich Jezior zagrożone ze względu na wylesienie.

Przez swoją sztukę Julien chce zmobilizować młode pokolenie do ochrony środowiska. W planach ma organizację spotkań z lokalnymi mieszkańcami i osobami, które są zainteresowane tematem ochrony środowiska naturalnego w ich regionie.

Wcześniejsze prace Nonnona skupiały się na przestrzeni miejskiej. Teraz, kiedy przyświeca mu ważny cel, artysta wyruszył poza miasto, by ratować "Płaczące zwierzęta".

CRYING ANIMALS

[h4][url=https://slack-redir.net/link?url=https%3A%2F%2Fwww.research.net%2Fr%2FKT98DX9] Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym?[/url][/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)