Zwierzęta z fińskich lasów uwielbiają dla niego pozować! Zobaczcie niesamowicie bliskie portrety dzikiej przyrody

Zwierzęta z fińskich lasów uwielbiają dla niego pozować! Zobaczcie niesamowicie bliskie portrety dzikiej przyrody
Źródło zdjęć: © © Joachim Munter / [Instagram](https://www.instagram.com/jockemunter/)
Marcin Watemborski

29.12.2017 14:31, aktual.: 29.12.2017 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Joachim Munter z Finlandii to prawdziwy zaklinacz zwierząt. Nie mam pojęcia jak on to robi, ale dzikie lisy, ptaki i inne stworzenia zupełnie się go nie boją i chętnie pozują mu do portretu. Zobaczcie to sami, bo czasem naprawdę aż trudno uwierzyć w to, co się dzieje na tych zdjęciach.

W swojej twórczości Joachim Munter postanawia przybliżyć widzowi swój niesamowity związek z naturą. Fotograf pochodzi z Helsinek, co tylko sprzyja jego pasji – las ma dosłownie za oknem. Więź z przyrodą, którą widać na jego zdjęciach jest fantastyczna – zwierzęta są bardzo spokojne i zatrzymane w naturalnym dla nich środowisku.

Wielu fotografów potrzebuje lat pracy, by dojść do takiego etapu i zrozumienia przyrody. Munter natomiast fotografuje od lutego 2017 roku! Podstawą genialnych zdjęć, które robi jest pasja i bijąca od niego szczerość. To właśnie dzięki temu zdobywa zaufanie zwierząt, a te chętnie mu pozują.

Mimo tego, że wygląda jakby zwierzęta na zdjęciach Joachima były wytresowane – wcale tak nie jest! Ciekawski lisek, wiewiórka, ptak na dłoni fotografa – to wszystko naturalne sytuacje, na które trafia Munter. Zwierzęta mu po prostu ufają, a to jest chyba najważniejszym elementem w fotografowaniu dzikiej przyrody. Bez tego nie ma prawa powstać doskonały obraz. Wszystko, czego Joachim potrzebuje to czas i cierpliwość – reszta przychodzi sama.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie fotografa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)