Zwycięzcy konkursu Syngenta Photography Award w walce z niedoborem zasobów naturalnych

Zwycięzcy konkursu Syngenta Photography Award w walce z niedoborem zasobów naturalnych

Zwycięzcy zostali wybrani z ponad 2000 zgłoszeń fotografów ze 100 krajów. Niedobór zasobów naturalnych i odpady były tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu Syngenta Photography Award. Pierwsze miejsce w kategorii profesjonalnej zdobył Mustafah Abdulaziz za swój projekt dotyczący wody i jej niedoboru w różnych regionach świata.
Zwycięzcy zostali wybrani z ponad 2000 zgłoszeń fotografów ze 100 krajów. Niedobór zasobów naturalnych i odpady były tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu Syngenta Photography Award. Pierwsze miejsce w kategorii profesjonalnej zdobył Mustafah Abdulaziz za swój projekt dotyczący wody i jej niedoboru w różnych regionach świata.
Źródło zdjęć: © [© Mustafah Abdulaziz](http://www.scarcitywaste.syngentaphoto.com/pages/winners/mustafahabdulaziz.html)
Marcin Falana
11.05.2015 08:08, aktualizacja: 11.05.2015 10:08

Ekologia, ochrona środowiska i zasobów naturalnych to nośne tematy fotograficzne. W drugiej edycji konkursu Syngenta Photography Award tematem przewodnim był niedobór i odpady. Zobaczcie jak poradzili sobie z nim fotografowie.

Drugie miejsce w kategorii profesjonalistów zdobył Rasel Chowdhury z Bangladeszu za swój cykl zdjęć obrazujących zanieczyszczenie rzeki Buriganga, która dławi się rozwojem cywilizacji na jej brzegach.
Drugie miejsce w kategorii profesjonalistów zdobył Rasel Chowdhury z Bangladeszu za swój cykl zdjęć obrazujących zanieczyszczenie rzeki Buriganga, która dławi się rozwojem cywilizacji na jej brzegach.© [© Rasel Chowdhury](http://www.scarcitywaste.syngentaphoto.com/pages/winners/raselchowdhury.html)
Trzecie miejsce wśród profesjonalistów zdobył brytyjski fotograf Richard Allenby-Pratt za swój cylk zdjęć pokazujący jak rozwój cywilizacji jest w stanie zmienić otaczający krajobraz. Nieskrępowany rozwój ekonomiczny konsumuje i eksploatuje środowisko naturalne. Cykl pokazuje jeszcze niedawno nietknięty krajobraz Emiratów, który jest obecnie usiany różnego rodzaju infrastrukturą.
Trzecie miejsce wśród profesjonalistów zdobył brytyjski fotograf Richard Allenby-Pratt za swój cylk zdjęć pokazujący jak rozwój cywilizacji jest w stanie zmienić otaczający krajobraz. Nieskrępowany rozwój ekonomiczny konsumuje i eksploatuje środowisko naturalne. Cykl pokazuje jeszcze niedawno nietknięty krajobraz Emiratów, który jest obecnie usiany różnego rodzaju infrastrukturą.© [© Richard AllenbyPratt](http://www.scarcitywaste.syngentaphoto.com/pages/winners/richardallenbypratt.html)
Pierwsze miejsce w kategorii otwartej przypadło fotografowi z Niemiec. Benedikt Partenheimer zadaje pytanie po co nam dobrobyt i bogactwo, gdy żyjemy w miastach, w których nie ma czym oddychać. Na zdjęciu miasto Shanghai w Chinach za zasłoną ze smogu.
Pierwsze miejsce w kategorii otwartej przypadło fotografowi z Niemiec. Benedikt Partenheimer zadaje pytanie po co nam dobrobyt i bogactwo, gdy żyjemy w miastach, w których nie ma czym oddychać. Na zdjęciu miasto Shanghai w Chinach za zasłoną ze smogu.© [© Benedikt Partenheimer](http://www.scarcitywaste.syngentaphoto.com/pages/winners/benediktpartenheimer.html)
Drugie miejsce w kategorii otwartej przypadło francuskiej fotografce Camille Michel, która wykonała zdjęcia na Grenlandii, na wyspie Uummannaq. Zamieszkują ją Inuici, którzy są w pewien sposób zawieszeni między współczesnością i tradycją. Krajobraz wokół nich jest jednocześnie piękny i niepokojący.
Drugie miejsce w kategorii otwartej przypadło francuskiej fotografce Camille Michel, która wykonała zdjęcia na Grenlandii, na wyspie Uummannaq. Zamieszkują ją Inuici, którzy są w pewien sposób zawieszeni między współczesnością i tradycją. Krajobraz wokół nich jest jednocześnie piękny i niepokojący.© [© Camille Michel](http://www.scarcitywaste.syngentaphoto.com/pages/winners/camillemichel.html)
Trzecie miejsce w kategorii otwartej przyznano za projekt pokazujący suszę w Kenii. Wykonał go włoski fotograf na co dzień mieszkający w Paryżu Stefano De Luigi.
Trzecie miejsce w kategorii otwartej przyznano za projekt pokazujący suszę w Kenii. Wykonał go włoski fotograf na co dzień mieszkający w Paryżu Stefano De Luigi.© [© Stefano De Luigi](http://www.scarcitywaste.syngentaphoto.com/pages/winners/stefanodeluigi.html)
Coś musi się zmienić. W ciągu ostatnich 50 lat zapotrzebowanie na zasoby naturalne podwoiło się. Jeżeli nadal będziemy z nich korzystać w ten sposób oraz wytwarzać odpady w dotychczasowym tempie do 2030 roku będziemy potrzebowali dwóch planet, ale do dyspozycji mamy tylko jedną.
Coś musi się zmienić. W ciągu ostatnich 50 lat zapotrzebowanie na zasoby naturalne podwoiło się. Jeżeli nadal będziemy z nich korzystać w ten sposób oraz wytwarzać odpady w dotychczasowym tempie do 2030 roku będziemy potrzebowali dwóch planet, ale do dyspozycji mamy tylko jedną.© © Lasse Bak Mejlvang

W świecie ograniczonych zasobów niedostatek i odpady stały się podstawowymi kwestiami społecznymi i politycznymi naszych czasów. Jak możemy zapewnić kolejne pokolenia, że jest wystarczająco ziemi, żywności i wody.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)