Żyjemy w przyszłości. Możemy planować sesje w aplikacji AR

Żyjemy w przyszłości. Możemy planować sesje w aplikacji AR
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Marcin Falana

01.10.2017 09:07, aktual.: 26.07.2022 18:19

Rzeczywistość rozszerzona zagościła także w świecie fotografii. Zobaczcie jak można planować sesję zdjęciową w czasie rzeczywistym, w konkretnym miejscu, po którym możemy się poruszać oraz dodawać postaci i obiekty 3D.

Rzeczywistość rozszerzona (AR - Augmented Reality) łączy świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. W tym wypadku wykorzystuje obraz z naszego smartfona, do którego możemy dodawać wirtualne postaci i obiekty. Oprogramowanie uwzględnia oświetlenie, a nawet symuluje gdzie będzie słońce o innych porach dnia.

Short Demo - Blocker

Filmowcy i fotografowie mogą teraz wykorzystać aplikację Blocker, do zaplanowania sesji zdjęciowej czy konkretnych ujęć. Oprogramowanie skanuje otocznie wyznaczając powierzchnie, na których możemy ustawiać modele 3D ludzi, samochodów i innych rzeczy. Modele można skalować, aby dopasować je do rzeczywistych przedmiotów.

Add 3D model - Blocker

Co więcej scena jest odświeżana i możemy poruszać smartfonem skanując większy fragment otoczenia. Pozawala to przyjrzeć się jak będzie wyglądała z różnych ujęć i kątów po prostu na smartfonie, chodząc wokół.

User flow demo - Blocker

Aplikacja może też symulować wielkość matrycy i ogniskową. Oczywiście trudno oczekiwać, że odwzoruje głębię ostrości czy dynamikę najlepszych aparatów, trzeba to traktować z rezerwą. Tak czy inaczej możliwości Blocker-a robią wrażenie.

Aplikacja jest dostępna na App Store w cenie 50 dolarów więc blisko 200 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)