Żywe multimedialne magazyny przyszłością i ratunkiem dla prasy?

Żywe multimedialne magazyny przyszłością i ratunkiem dla prasy?
Żywe multimedialne magazyny przyszłością i ratunkiem dla prasy?
Krzysztof Basel

06.10.2009 13:54, aktual.: 02.08.2022 10:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Żywe magazyny z multimedialnymi okładkami i nagraniami video na OLEDowych ekranach wielkości i grubości kartek -  brzmi, jak bajka Science Fiction, ale to wizja nieodległej przyszłości. Według fotografa Alexxa Henry to ratunek dla tradycyjnej prasy.

W czerwcu pisałem na Fotoblogii o cenionym fotografie Alexx Henry, który stworzył tzw. żywe plakaty, czyli wysokiej jakości statyczne reklamy filmu, które po kilku sekundach zaczynają się poruszać.

Tym razem twórca poszedł krok dalej i chce stworzyć żywe multimedialne okładki, a nawet całe magazyny. Alexx Henry przygotowuje właśnie tradycyjną sesję fotograficzną dla magazynu Outside z udziałem znanego triatlonisty Chrisa Lieto. Przy okazji fotograf wykonał materiał pokazujący wizję żywych multimedialnych magazynów przyszłości z żywymi okładkami. Film został nakręcony kamerą Red One i Canonem 5d Mark II.

Living Magazine Cover and Spread - Outside Magazine

Tradycjna prasa drukowana przeżywa poważny kryzys i poszukuje drogi ratunku. Fotograf przekonuje, że jego wizja może się spełnić już w niedalekiej przyszłości, nawet za kilka lat. Twórca mówi, że jest to świetna odpowiedź na potrzeby tradycyjnych mediów. Wydaje się to niemożliwe, ale pamiętajmy, że niedługo na rynek mogą wejść urządzenia typu Apple Tablet, które przejmą część opisywanych przez Henriego funkcji. Następnym krokiem może być właśnie technologia pozwalająca na realizację marzeń fotografia z USA.

Źródło: Living Media

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)