1000 godzin pracy zaowocowało pięknymi, minimalistycznymi kolażami

1000 godzin pracy zaowocowało pięknymi, minimalistycznymi kolażami
Źródło zdjęć: © © Adnan / [Instagram](https://www.instagram.com/rightaxis/)
Marcin Watemborski

18.01.2021 07:18, aktual.: 26.07.2022 14:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uwielbiam styl prac, które prezentuje w mediach społecznościowych Adnan. Jego prace to minimalistyczne kolaże, w których kompozycja i wyrazistość obrazu grają pierwsze skrzypce.

Od zawsze podziwiałem artystów, którzy mają na tyle cierpliwości, by tworzyć sensowne kolaże oparte na zdjęciach. Przyznam szczerze, że mi jej zdecydowanie brakuje. Połączenie tego z minimalistyczną estetyką i przejrzystym motywem głównym sprawia, że nie mogę oderwać się od ekranu.

Właśnie taki typ twórczości reprezentuje Adnan, artysta z New Delhi w Indiach. Sam określa swoje prace, jako przyjazne dla oka i zdecydowanie jest to określenie w punkt. Patrząc na jego kolaże, od razu widzimy to, co najważniejsze. Każda z grafik podana jest w bardzo wysmakowany sposób.

Silnymi stronami Adnana są: kompozycja, gra kolorem, podkreślenie sylwetki i ogólny zamysł. Takie prace aż chce się wieszać na ścianach – nie są przytłaczające. Wręcz przeciwnie – są lekkie w odbiorze, a jednocześnie przyciągają spojrzenie. Co ciekawe - artysta korzysta często z iPhone'a, zamiast sięgać po profesjonalny aparat.

Więcej prac znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)