Wspaniała panorama Nowego Jorku, która łączy dzień z nocą. 105 zdjęć dało 620 Mpix

Dan Piech to fotograf specjalizujący się w wymagających panoramach. Tym razem połączył 105 zdjęć tworząc niesamowitą 620-megapikelową panoramę dzień-noc Nowego Jorku tuż po burzy śnieżnej.

© Dan Piech

Dan Piech to fotograf, którego możecie znać z niesamowitego zdjęcia burzy o rozdzielczości 5,45 gigapiksela, o której niedawno pisaliśmy. Tym razem fotograf postanowił wykonać panoramę Nowego Jorku w czasie dnia i nocy. Zależało mu na wyjątkowej scenerii, więc postanowił wykonać panoramę tuż po burzy śnieżnej, gdy miasto błyszczy od śniegu.

Dan przeglądał prognozę pogody i czekał na dogodny moment dobrej pogody tuż po burzy śnieżnej. Postanowił uwiecznić klasyczny krajobraz miejski Nowego Yorku z jednego z najwyższych budynków.

Fotograf zaczął wykonywać zdjęcia w nocy korzystając ze swojego Canona 5DS z teleobiektywem 100–400 mm f/4.5–5.6L IS II i gimbalem, który pozwalał na dokładne ruchy całego zestawu. Po dwóch godzinach fotografowania w nocy, niebo zaczęło się powoli rozjaśniać, więc Dan naświetlił kolejne klatki odpowiedziane za centum i prawą stronę panoramy. Gdy słońce całkiem wzeszło Dan wykonał ostatnie zdjęcia.

Pozostało złożyć 105 RAW-ów w ostateczną gigapanoramę, którą można przybliżać i oddalać podziwiając jej szczegółowość. Dan poświęcił na to ponad 100 godzin pracy. Jak widać jednak, klarowność całej panoramy jest niesamowita. Spokojnie możemy oglądać budynki i ludzi oddalonych o kilka kilometrów.

Połączenie dnia i nocy to nie jest nowy pomysłem, wystarczy wspomnieć o tego typu panoramach Stephena Wilkesa, który specjalizuje się w efekcie dnia i nocy na jednym zdjęciu.

Źródło: petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Zdjęcia z igrzysk olimpijskich w Londynie... sprzed ponad 100 lat [galeria] COŚ OD SIEBIE | PP#2 : Roger Ballen WWW sieci: Blindspot Kontrowersyjny materiał o samobójstwach wygrał Sony World Photography Awards 2019 Fotograf potrzebował aż 4 lat, by zrobić niesamowite zdjęcia Budapesztu pogrążonego we mgle Mathieu Stern chciał mieć unikatowy obiektyw, wydrukował go na drukarce 3D Kreatywne portrety fotografa z Kenii pokazują, co to znaczy dobre zdjęcie Murderball, czyli rugby na wózkach na zdjęciach Jakuba Sagana Sinfonietta Cracovia - jak powstała jubileuszowa sesja zdjęciowa dwudziestu muzyków? Dramatyczne zdjecie fali atakującej prom bije rekordy w Internecie. Jak powstało? Cyberpunk i film noir spotykają się w wizji Londynu autorstwa Edo Zollo Reklama Audi bez samochodu ale za to z ekstremalnym narciarstwem? Musisz to zobaczyć!

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Głuchoniemy mężczyzna odzyskał ukochanego psa z pożaru Filmik z farmerem szczotkującym szkocką krowę wyżynną podbija internet Zdjęcie dnia. Słupy świetlne w Białymstoku. Zawdzięczamy je niskiej temperaturze Zdjęcie dnia. W Belgii powstaje centrum masowych szczepień. Zobaczymy takie w Polsce? Fotograf został zamknięty na kwarantannie z byłą żona i matką. Oto, jak odreagował Wildlife Photographer of the Year 2021. Oto najlepsze zdjęcia według publiczności Pieter Hugo pokazuje życie ludzi zepchniętych na margines w Afryce. Te zdjęcia poruszają Jak powstają filmy Ilforda? Zobacz niesamowity proces prosto z fabryki Fotografowie uliczni, których warto obserwować na Instagramie Doskonałe zdjęcia psów. Czworonogi wyglądają na nich majestatycznie Sztuczna inteligencja w Photoshopie automatycznie pokoloruje zdjęcia Jak by wyglądali, gdyby żyli? Artysta tworzy cyfrowe portrety historycznych postaci