Czy Canon weźmie się na poważnie za bezlusterkowce?

Canon powoli dostrzega rosnący rynek bezlusterkowców i zamierza aktywniej wdrażać nowe produkty, miejmy nadzieję, że to oznacza bardziej zaawansowane modele.

Na premierze najnowszego bezlusterkowca Canon EOS M50 zastanawiałem się, nie czy, tylko kiedy Canon na poważnie wejdzie na rynek bezlusterkowców, bez obawy o sprzedaż swoich lustrzanek. Canon powinien się tym mniej przejmować, ponieważ ich zaawansowanym lustrzankom bardziej zagrażają pełnoklatkowe bezlusterkowce Sony i Fujifilm niż ich własne produkty.

Canon ESO M50

Krótko mówiąc albo Canon zacznie produkować zaawansowane bezlusterkowce albo z rynku z czasem wypchną go inni producenci. Do premiery Sony A7 III zagrożone były tylko profesjonalne lustrzanki, teraz Sony wzięło się też za tańsze pełne klatki w stylu EOSa 5D Mark IV i Mark III, więc dla lustrzanek Canona i Nikona pozostaje coraz mniej miejsca na rynku.

Canon ESO M50

Canon zauważył, że sprzedaż lustrzanek w Japonii spada - jak donosi Nikkei o 10%, a w tym czasie bezlusterkoców rośnie o 30%. Canon zamierza “aktywnie wdrażać produkty na rosnący rynek, nawet jeśli zaistnieje jakaś kanibalizacja” mówi Nikkei Masahiro Sakata z Canon Japonia. Koncern chce “być w stanie odpowiedzieć na potrzeby użytkowników z wszystkich regionów oferując zarówno lustrzanki jak i bezlusterkowce” powiedział natomiast Go Tokura z Canona. Miejmy nadzieję, że to oznacza poważne bezlusterkowce najlepiej z pełnoklatkową matrycą.

Sony A7 III, czyli podstawowa pełna klatka dla profesjonalistów — pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe

Sony A7 III to nowe rozdanie w świecie aparatów pełnoklatkowych. Według Sony ma to być podstawowa pełna klatka, która poradzi sobie z większością…

Patrząc na technologię z modelu EOS M50, który zaczyna nadążać, za bezlusterkowcami konkurencji można powiedzieć, że Canon jest w stanie wyprodukować bardziej zaawansowany model bezlusterkowca, który będzie konkurencyjny.

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Źródło: asia.nikkei.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Kulisy powstawania sesji zdjęciowej do filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" Zanieczyszczenie wód to poważny problem. Ptaki żywią się plastikiem Warsaw on Air – już niedługo wernisaż wystawy fotografii lotniczych Macieja Margasa Słynny strzał Edgertona. Jak powstało to zdjęcie? Zobaczcie zwycięskie i wyróznione prace Memorial María Luisa International Mountain and Nature Photo Contest. Polacy pojawili się w finale! PhotoRocket, czyli jak podzielić się swoimi zdjęciami w Sieci w odrzutowym tempie Jak korzystać ze stempla w Photoshopie? [wideo] Jak Sony A99 II radzi sobie w ciemnościach? Pierwsze testy już w Sieci Z doświadczenia: zdjęcia z konferencji Tokina 70-200 mm f/4 PRO FX - cena spada o 600 złotych Retouching Toolkit 3.1 to wtyczka do robienia własnych paneli w Photoshopie Znamy wyróżnionych w Sony World Photography Awards 2016 za wybitny wkład w fotografię

Popularne w tym tygodniu:

Lekarze i pielęgniarki po dyżurach. Te selfie pokazują twarze prawdziwych bohaterów Adobe CC za darmo przez 2 miesiące. Sprawdź, czy się załapiesz Fujifilm notuje 15 proc. zysk, dzięki lekowi pomagającemu w leczeniu koronawirusa Portret Audrey Hepburn ląduje na aukcji w Warszawie Sony otwiera osobną firmę, która będzie zajmowała się fotografią