Czy Canon weźmie się na poważnie za bezlusterkowce?

Canon powoli dostrzega rosnący rynek bezlusterkowców i zamierza aktywniej wdrażać nowe produkty, miejmy nadzieję, że to oznacza bardziej zaawansowane modele.

Na premierze najnowszego bezlusterkowca Canon EOS M50 zastanawiałem się, nie czy, tylko kiedy Canon na poważnie wejdzie na rynek bezlusterkowców, bez obawy o sprzedaż swoich lustrzanek. Canon powinien się tym mniej przejmować, ponieważ ich zaawansowanym lustrzankom bardziej zagrażają pełnoklatkowe bezlusterkowce Sony i Fujifilm niż ich własne produkty.

Canon ESO M50

Krótko mówiąc albo Canon zacznie produkować zaawansowane bezlusterkowce albo z rynku z czasem wypchną go inni producenci. Do premiery Sony A7 III zagrożone były tylko profesjonalne lustrzanki, teraz Sony wzięło się też za tańsze pełne klatki w stylu EOSa 5D Mark IV i Mark III, więc dla lustrzanek Canona i Nikona pozostaje coraz mniej miejsca na rynku.

Canon ESO M50

Canon zauważył, że sprzedaż lustrzanek w Japonii spada - jak donosi Nikkei o 10%, a w tym czasie bezlusterkoców rośnie o 30%. Canon zamierza “aktywnie wdrażać produkty na rosnący rynek, nawet jeśli zaistnieje jakaś kanibalizacja” mówi Nikkei Masahiro Sakata z Canon Japonia. Koncern chce “być w stanie odpowiedzieć na potrzeby użytkowników z wszystkich regionów oferując zarówno lustrzanki jak i bezlusterkowce” powiedział natomiast Go Tokura z Canona. Miejmy nadzieję, że to oznacza poważne bezlusterkowce najlepiej z pełnoklatkową matrycą.

Sony A7 III, czyli podstawowa pełna klatka dla profesjonalistów — pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe

Sony A7 III to nowe rozdanie w świecie aparatów pełnoklatkowych. Według Sony ma to być podstawowa pełna klatka, która poradzi sobie z większością…

Patrząc na technologię z modelu EOS M50, który zaczyna nadążać, za bezlusterkowcami konkurencji można powiedzieć, że Canon jest w stanie wyprodukować bardziej zaawansowany model bezlusterkowca, który będzie konkurencyjny.

Źródło: asia.nikkei.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Nowa wtyczka Depositphotos do programów Adobe już dostępna za darmo "Przyjaciele z Afganistanu" na pokładzie polskiego Herculesa Tegoroczny Fotofestiwal w Łodzi odbędzie się pod tytułem ”Dasz wiarę?” Ważna aktualizacja do aparatów Leica. Pojawiły się nowe funkcje DxO PhotoLab 2.1 wprowadza szybszą bibliotekę i obsługę Nikona Z7 Nowy Hipstamatic pozwoli tylko na 24 klatki DEBUTS - nowy projekt doc! photo magazine i contra doc! Warto być 20 czerwca - wernisaż prac laureatów Projektu Przetwórnia SanDisk wypuszcza dwie najszybsze na świecie karty microSD Jindřich Štreit - prezentacja fotografa w Gliwicach Adobe Creative Suite 5.5, czyli przedsmak nadchodzących nowości Getty Images udostępnia swoje zdjęcia za darmo!

Popularne w tym tygodniu:

Skandal na festiwalu fotografii w Mediolanie. Wystawiono plagiat! Zostawili klientów bez zdjęć i pieniędzy. Serwis fotografii ślubnej po prostu zwinął interes Toem: Gra wideo dla fotografów na jesienne wieczory Konkurs Ministra Klimatu i Środowiska „Geologia w obiektywie 2021” Wybieramy aparat cyfrowy – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?