Czy Canon weźmie się na poważnie za bezlusterkowce?

Canon powoli dostrzega rosnący rynek bezlusterkowców i zamierza aktywniej wdrażać nowe produkty, miejmy nadzieję, że to oznacza bardziej zaawansowane modele.

Na premierze najnowszego bezlusterkowca Canon EOS M50 zastanawiałem się, nie czy, tylko kiedy Canon na poważnie wejdzie na rynek bezlusterkowców, bez obawy o sprzedaż swoich lustrzanek. Canon powinien się tym mniej przejmować, ponieważ ich zaawansowanym lustrzankom bardziej zagrażają pełnoklatkowe bezlusterkowce Sony i Fujifilm niż ich własne produkty.

Canon ESO M50

Krótko mówiąc albo Canon zacznie produkować zaawansowane bezlusterkowce albo z rynku z czasem wypchną go inni producenci. Do premiery Sony A7 III zagrożone były tylko profesjonalne lustrzanki, teraz Sony wzięło się też za tańsze pełne klatki w stylu EOSa 5D Mark IV i Mark III, więc dla lustrzanek Canona i Nikona pozostaje coraz mniej miejsca na rynku.

Canon ESO M50

Canon zauważył, że sprzedaż lustrzanek w Japonii spada - jak donosi Nikkei o 10%, a w tym czasie bezlusterkoców rośnie o 30%. Canon zamierza “aktywnie wdrażać produkty na rosnący rynek, nawet jeśli zaistnieje jakaś kanibalizacja” mówi Nikkei Masahiro Sakata z Canon Japonia. Koncern chce “być w stanie odpowiedzieć na potrzeby użytkowników z wszystkich regionów oferując zarówno lustrzanki jak i bezlusterkowce” powiedział natomiast Go Tokura z Canona. Miejmy nadzieję, że to oznacza poważne bezlusterkowce najlepiej z pełnoklatkową matrycą.

Sony A7 III, czyli podstawowa pełna klatka dla profesjonalistów — pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe

Sony A7 III to nowe rozdanie w świecie aparatów pełnoklatkowych. Według Sony ma to być podstawowa pełna klatka, która poradzi sobie z większością…

Patrząc na technologię z modelu EOS M50, który zaczyna nadążać, za bezlusterkowcami konkurencji można powiedzieć, że Canon jest w stanie wyprodukować bardziej zaawansowany model bezlusterkowca, który będzie konkurencyjny.

Źródło: asia.nikkei.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Czy "repost" zdjęcia na Instagramie jest kradzieżą? Fotbox, kupuj i sprzedawaj, czyli stocki Wyciek danych z serwisu Flickr - lepiej zmieńcie hasło Sony RX100 III, czyli do trzech razy sztuka Dziś rusza 13. Fotofestiwal w Łodzi. Co warto obejrzeć? Czy twoje zdjęcie zyska popularność w sieci? Sprawdzi to algorytm iPhone w końcu z prawdziwym aparatem - czyli co raduje serce fotografa po premierze iOS8. Historia w Photoshopie. Jaki sens ma kolorowanie historycznych zdjęć? Wisła w obiektywie Marka Kamińskiego na wystawie w Warszawie Lepiej sprawdźcie swoje Leiki! Firma kończy bezpłatną wymianę wadliwych matryc Produkcja spada Dron wzleciał na wysokość 10 000 metrów. Zobacz piękne zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Ptaki osierociły tysiące jaj. Wszystko to wina bezmyślnych operatorów dronów