15 najlepszych widoków ze Street View na 15‑lecie Map Google

15 najlepszych widoków ze Street View na 15-lecie Map Google
Marcin Watemborski

06.02.2020 11:00, aktual.: 06.02.2020 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Street View to niezwykła funkcja, które pozwala obejrzeć najdalsze zakątki świata wygodnie siedząc na krześle. Są one wyświetlane w postaci panoram sferycznych i pozwalają swobodnie przechodzić z jednego punktu do drugiego. By uczcić 15-lecie Map Google, firma podzieliła się 15 najlepszymi widokami ze Street View.

Google Street View powstało w 2007 roku, jako projekt, który miał umożliwić ludziom zwiedzanie świata, korzystając s komputera. Pamiętam, jakie było zaskoczenie moje i moich znajomych, gdy nagle mogliśmy zobaczyć miejsce, oddalone od nas tysiące kilometrów i to takie, jakie jest naprawdę. Nie była to grafika, ale sferyczne zdjęcia panoramiczne, które wcale nie było tak łatwo zrobić. Współcześnie mamy wiele nawet darmowych programów do robienia takich panoram oraz kamerki sferyczne. 13 lat temu to był prawdziwy wyczyn.

Obecnie Google Street View jest kluczową częścią działań Google, pomagającą w stworzeniu poogląda na rzeczywisty świat. Dzięki tej funkcji każdy, kto wejdzie na stronę internetową Google może obejrzeć aż 220 krajów i różnych terenów.

W łącznej kolekcji Google’a powstało 170 miliardów panoramicznych widoków Street View. To naprawdę ogromna ilość danych i odwiedzonych miejsc. Niejednokrotnie scenki ujęte przez pracowników Google stawały się obiektami żartów, ponieważ w dość nieoczekiwanym momencie zostało zrobione zdjęcie. Inne wprawiają w osłupienie pięknymi widokami i te właśnie chcemy wam przedstawić poniżej.

By oglądać panoramę wystarczy, że klikniecie, przytrzymacie i przeciągniecie po zdjęciu lewym przyciskiem myszy.

Park Narodowy Yosemite i wspinacz

Panorama przedstawia formację skalną El Capitan, która ma wysokość 2307 m n.p.m. Jest ona prawdziwym wyzwaniem dla wspinaczy ze względu pionową granitową ścianę, na której poprowadzonych jest ponad 70 wielkościanowych dróg wspinaczkowych.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Większość z nas nigdy nie zobaczy na żywo wnętrza Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale dzięki Google jest to możliwe. W oknach ujętych na zdjęciu możemy zobaczyć kształt Ziemi. W centralnym punkcie znajduje się przekierowanie do definicji tego, czym jest kopuła obserwacyjna, z której widok możecie podziwiać.

Zobacz tutaj.

Widok z sań na zamarzniętym jeziorze w Mongolii

Biegaliście jako dzieci po zamarzniętej rzece? Każdy to robił! Ale mało kto wie, jak wygląda zamarznięte mongolskie jezioro. Co roku na Khovsgol odbywa się festiwal lodowy, na którym widok sań z zaprzęgniętymi końmi to normalka. Nikt nie boi się o to, że lód się załamie, bo pokrywa jest naprawdę gruba.

Mont Blanc

Jeśli macie lęk wysokości – nie patrzcie dalej. Ta panorama pokazuje alpinistów, wspinających się po lodowej skale na jeden z najwyższych szczytów na świecie. Mont Blanc ma 4 810 m n.p.m. Pierwszy śmiałek wszedł na szczyt 9 sierpnia 1789 roku. Współcześnie jest to jeden z punktów do odhaczenia przez każdego zaawansowanego alpinistę. Wejście na górę wymaga nie tylko umiejętności wspinaczkowych, ale i przetrwania. Powietrze tam jest kompletnie inne, a chwila nierozwagi może skończyć się tragicznie.

Tokio pełne kwitnących wiśni

Japonia jest nazywana ”Krajem kwitnącej wiśni”. Nic nie oddaje jej ducha lepiej niż stolica w okresie nazywanym ”sakura”. Jest to czas, gdy na drzewach wiśni pojawiają się małe różowe i białe kwiatuszki, przepięknie ozdabiając całe miasto. Po przesunięciu panoramy na lewo zobaczycie Świątynię Zojo-ji, znajdującą się w Shibakoen niedaleko Tokyo Tower.

Sagrada Familia bez ludzi

To naprawdę rzadki widok. Główna sala katedry La Sagrada Familia zawsze jest pełna ludzi. Możliwe, że to jedyna szansa zobaczyć, jak wygląda w całej okazałości wraz z piękną grą świateł i bez tumu turystów. Bez względu na porę roku, zabytek jest odwiedzany przez tysiące osób, a do wejście trzeba czekać w długiej kolejce.

Plaża pełna krabów na Wyspie Bożego Narodzenia

Wyspa Bożego Narodzenia jest terytorium zależnym od Australii i leży na Oceanie Indyjskim około 380 kilometrów od wyspy Jawa. Ze względu na przynależność polityczną jest zaliczana do Oceanii, chociaż leży już na terenie Azji. W miejscu, w którym zrobiono zdjęcie, możecie znaleźć setki krabów, które wędrują z lasu prosto do oceanu. Ten widok zapada w pamięć na długo.

Wielki Meczet Szejka Zajida w Abu Zabi

Wielki Meczet Szejka Zajida jest jednym z największych na świecie. Jest w stanie pomieścić nawet około 40 000 wiernych. Miejsce jest otwarte dla wszystkich odwiedzających z każdego zakątka świata którzy mogą przyjść i podziwiać kulturowe dokonania Muzułmanów.

Łódź na grenlandzkim fiordzie

Ten obraz pozwala głowie odpocząć – bije od niego nie tylko chłód, ale i spokój. Zdjęcie zostało wykonane z łodzi, która przemierzała grenlandzki fiord, pełny lodu. W 2004 roku to miejsce zostało wpisane na Listę Dziedzictwa Światowego UNESCO.

Jedyna papuga-nielot na świecie

W Nowej Zelandii żyje zagrożony wymarciem gatunek papug kakapo, które nie potrafią latać. Panorama sferyczna przeniesie odbiorcę w prehistoryczne czasy, gdy ta kraina wyglądała inaczej niż teraz. Może być to jedyne miejsce, które zachowało się w niemal oryginalnym stanie.

Przepłyń się Rio Negro

Jeśli chcieliście kiedyś odwiedzić Amazonię, ale z jakiegoś powodu wam nie wyszło – nie wszystko stracone. Dzięki Googe Street View możecie zobaczyć, jak wygląda piękno Rio Negro oraz przejrzeć zdjęcia z tej wyprawy.

Pływające domy na jeziorze Titicaca

W domkach, które widzicie na zdjęciu, mieszkają członkowie plemienia Uros. Są to rdzenni mieszkańcy tej części Peru. Ich tradycją jest budowanie wysp, na których zakładają swoje wioski.

Widok z Wieży Eiffla

Nie musicie ryzykować wychodzenia ze swojej strefy komfortu, jeśli cierpicie na lęk wysokości. Ta wirtualna podróż do punktu widokowego na Wieży Eiffla jest zupełnie bezpieczna. Panorama pozwoli wam zobaczyć sporą część Paryża, w tym Montmartre, Sekwanę oraz Łuk Triumfalny.

Piękno zórz polarnych

Marzeniem wielu fotografów jest ujęcie zorzy polarnej na zdjęciu. Zanim zdecydujecie się na odkrycie tajemnic Bieguna Północnego, rzućcie okiem na to, co was czeka. Panorama tej zorzy powstała w okolic jeziora Pitkajarvi w Finlandii. Swoją drogą – ostatnio został tam odkryty nowy typ zórz polarnych, zwany ”wydmami”.

Piękno Machu Picchu

Machu Picchu to najlepiej zachowane miasto Inków, położone w peruwiańskich Andach na wysokości 2090-2400 m n.p.m. Tuż poniżej płynie rzeka Urubamba. Z punktu zrobienia zdjęcia możecie dokładnie obejrzeć szlaczki, które tworzą ulice pradawnego miasta. Czasy świetności Machu Picchu datuje się na II połowę XV wieku za czasów panowania Pachacuti Inca Yupanqui – jednego z najwybitniejszych władców w historii Inków.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)