23 minuty gwiazd, zórz i pięknej muzyki [time - lapse]

Niesamowity materiał z Dakotalapse.com
Niesamowity materiał z Dakotalapse.com
Piotr Dopart

20.02.2012 09:25, aktual.: 20.02.2012 10:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oto nie lada gratka dla miłośników świetnych zdjęć i melancholijnej muzyki - 23-minutowy film poklatkowy złożony z zapierających dech w piersiach obrazów zórz polarnych oraz gwiaździstego nieba. Jako podkładu użyto specjalnie skomponowanego utworu napisanego przez autora ścieżek dźwiękowych m.in. do serialu "Battlestar Galactica" i "The Walking Dead". To trzeba zobaczyć (i usłyszeć)!

Oto nie lada gratka dla miłośników świetnych zdjęć i melancholijnej muzyki - 23-minutowy [film poklatkowy](http://fotoblogia.pl/search/?q=time lapse) złożony z zapierających dech w piersiach obrazów zórz polarnych oraz gwiaździstego nieba. Jako podkładu użyto specjalnie skomponowanego utworu napisanego przez autora ścieżek dźwiękowych m.in. do serialu "Battlestar Galactica" i "The Walking Dead". To trzeba zobaczyć (i usłyszeć)!

Poniższe dziełko zostało zmontowane przez załogę serwisu Dakotalapse.com i łączy widoki ustrzelone w wielu lokalizacjach na terenie Stanów Zjednoczonych.

Fotografie, z których zmontowano film, wykonywano w formacie RAW przy ISO 1600 do 6400 w trzysekundowych odstępach na 15-30-sekundowych czasach naświetlania w zależności od sceny. Użyty sprzęt to m.in. dwie lustrzanki - Canony 5D Mark II i 60D - ze szkłami Canon 16-35 mm i Tokina 11-16 mm na przysłonach 2,8.

Fenomeny widoczne na nagraniu to meteory, zorze nad Dakotą Południową i Wisconsin, a także obrazy z Arches National Park w Utah i Canyon of the Ancients w Colorado.

Za podkład muzyczny odpowiada wspomniany już Bear McCreary, kompozytor ścieżek do znanych seriali telewizyjnych, wykorzystano także kilka utworów Simona Wilkinsona.

Poniższa wklejka z Vimeo obejmuje 4-minutową wersję demonstracyjną, jednak chętni mogą obejrzeć pełny klip na stronie internetowej autorów - dakotalapse.com. Smacznego!

Źródło: Vimeo

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)