Nowe tapety od fotografa legendarnej "Idylli" z Windowsa XP

Nowe tapety od fotografa legendarnej "Idylli" z Windowsa XP
Źródło zdjęć: © © Chuck O'Rear
Marcin Falana

21.11.2017 12:52, aktual.: 26.07.2022 18:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszyscy znają zdjęcie "Bliss", które było domyślną tapetą dla Windowsa XP. Jest to chyba najczęściej oglądane zdjęcie na świecie. Chuck O'Rear, który jest autorem tego zdjęcia właśnie udostępnił trzy nowe tapety do smartfonów, dzięki kampanii linii lotniczej Lufthansa.

Chuck O'Rear wykonał swoje ikoniczne zdjęcie "Idylla" w 1996 roku w Sonoma County w Kalifornii, korzystając z aparatu średnioformatowego. Zdjęcie powstało przez przypadek, fotograf był w drodze do swojej dziewczyny, gdy ujrzał ten idylliczny krajobraz, który potem stał się tapetą Windowsa XP.

Teraz, 21 lat po Chuck O'Rear został zatrudniony przez linie lotniczą Lufthansa, żeby stworzyć tapety do smartfonów. Projekt jest zatytułowany “New Angles of America”, czyli w wolnym tłumaczeniu “Ameryka po innym kątem”.

New Angles of America (Trailer) | Lufthansa

"Zbliżam się do 76 lat i uświadomiłem sobie jak dużo zdjęcie "Bliss" znaczy dla mojego życia. Jako fotograf najczęściej oglądanego zdjęcia w historii cieszyłem się każdą chwilą sławy. (...) Teraz jestem podekscytowany tworzeniem dla Lufthansy kontynuacji zdjęcia "Bliss" na smartfony, dzięki czemu moje zdjęcia innych pięknych miejsc mogą nadal cieszyć miliony ludzi. W końcu smartfony stały się głównym miejscem, w którym cały świat ogląda nowe i interesujące zdjęcia. Cieszę się, że jestem tego częścią."
Obraz
© © Chuck O'Rear

Mimo podeszłego wieku fotograf nadal jest aktywny zawodowo i wykonuje wspaniałe krajobrazy, które możecie ściągnąć w wysokiej rozdzielczości ze strony New Angles of America.

Obraz
© © Chuck O'Rear
Obraz
© © Chuck O'Rear
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)