4 niezwykłe filmy stop-motion, które musisz zobaczyć [wideo]

4 niezwykłe filmy stop-motion, które musisz zobaczyć [wideo]

Kadr z filmu ...
Kadr z filmu ...
Krzysztof Basel
27.05.2012 08:00, aktualizacja: 26.07.2022 20:32

Każdy z tych filmów jest już małym hitem Internetu. Każdy jest niezwykły, interesujący, piękny. Każdy został stworzony z setek, tysięcy zdjęć. Oto inspirująca dawka filmów poklatkowych na niedzielę.

Każdy z tych filmów jest już małym hitem Internetu. Każdy jest niezwykły, interesujący, piękny. Każdy został stworzony z setek, tysięcy zdjęć. Oto inspirująca dawka filmów poklatkowych na niedzielę.

1 teledysk, 2000 zdjęć, 300 fanów

Na początek zwróćcie uwagę na teledysk J.Views do utworu "Rivers and Homes". W pierwszej części twórcy zastosowali klasyczny film nagrany w Nowym Jorku, jednak potem widać już tylko zdjęcia. Kadry filmu pokazują 2000 fotografii trzymanych przez 300 fanów. Zdjęcia widoczne na klatkach zostały wydrukowane i rozdane w trakcie koncertu w Izraelu. Fani trzymali je w rękach i pozowali do zdjęć wykorzystanych w teledysku. Całość prezentuje się wyśmienicie, świeżo, interesująco.

J.Views - rivers and homes.

1-minutowa historia życia z 873 stockowych zdjęć

Na Fotoblogii prezentowaliśmy Wam już wiele przeróżnych filmów poklatkowych. Jednak jeszcze nikt nie stworzył dzieła zmontowanego wyłącznie ze zdjęć stockowych. 873 fotografie tworzą w ciągu zaledwie jednej minuty historię życia - od młodości do starości w prędkości 15 kl./s. Film został wyprodukowany przez firmę AlmapBBDO i jest to reklama znanej agencji fotograficznej Getty Images. Twórcy pracowali nad materiałem pół roku i przeszukali ok. 5000 zdjęć, aby wybrać z nich niecałe 1000 kadrów pasujących do historii. Pomysł na tego typu reklamę jest wyśmienity, kreatywny, przykuwający uwagę, bezpośrednio wykorzystujący ideę zdjęć prezentowanych w banku. Agencje reklamowe w Polsce mają się od kogo uczyć.

From Love to Bingo Getty Images AlmapBBDO

19 póz modelki w 30 sekund

Pod koniec ubiegłego roku w Sieci popularny był film ukazujący znaną modelkę Coco Rochę wykonującą 50 póz w 1 minutę. Teraz pojawiło się inne nagranie z modelką w roli głównej. Tym razem Coco prezentuje 19 póz w 30 sekund - tyle wystarczyło, aby wykonać zdjęcie na okładkę. Nie jest to może typowy film poklatkowy, ale łączy klasyczny film ze zdjęciami, ma w sobie coś wyjątkowego i ciekawego. Wyśmienita inspiracja dla modelek i fotografów.

Podwodny świat wykonany własnymi rękami

Królem tego krótkiego, weekendowego zestawienia jest bez wątpienia film stworzony przez  Hayley Morris jako teledysk do utworu "Bounce Bounce" (Hilary Hahn i Hauschka). Artystka pokazuje, że jest dobrze obeznana z techniką filmów poklatkowych. Morris jest odpowiedzialna za cały, wyjątkowo kreatywny koncept tego filmu. W erze CGI i Photoshopa własnoręcznie wykonała każdy z elementów, a wcześniej starannie przygotowała się do zadania, rysując bohaterów swojego świata. Efekt jest magiczny, bajkowy, przemyślany.

Uwielbiam jego kontrastowe kolory, dopracowane tekstury, kreatywne wykorzystanie materiałów. Dawno nie widziałem tak inspirującego filmu stop-motion z wyjątkowym klimatem. Autorka nie podaje, ile fotografii w sumie wykonała ani jakim sprzętem.

Jeśli interesuje Was, jak tworzy Hayley Morris, to polecam film o artystce wykonany przez Sketchbook films:

 

Źródło: DoobybrainPetapixelPhotojojofstoppers

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)