5 dronów, trochę programowania i oto powstało podniebne dzieło malowane światłem

5 dronów, trochę programowania i oto powstało podniebne dzieło malowane światłem
Marcin Watemborski

21.04.2021 09:15, aktual.: 21.04.2021 11:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Malowanie światłem to technika wymagająca od artysty umiejętności wyobrażenia sobie dzieła przed jego wykonaniem. Jeśli do tego dojdzie 5 latających dronów i programowanie trasy, może wyjść coś pięknego. Pokazał to Frodo Alvarez.

Frodo Alvarez jest artystą wysokich lotów, i to dosłownie! W swoich pracach koncentruje się na wykorzystaniu dronów i techniki malowania światłem, czyli rejestrowania śladów świetlnych przy długim czasie otwarcia migawki. W ten sposób na zdjęciach powstają kolorowe smugi w różnych kształtach.

Artysta sięgnął po wspomnianą techniką w 2009 roku, a od 2015 przeszedł na zawodowstwo. Nowy projekt dotyczył malowania światłem na boisku piłkarskim. Jak się domyślacie – temat był związany bezpośrednio z tym sportem. W celu stworzenia nowego dział, Alvarez skontaktował się z ekipą UMILES Drone Light Show, która ma spore doświadczenie w podobnych realizacjach.

GAME OF TITANS 🛸🛸 Hacemos LIGHTPAINTING GIGANTE con 5 DRONES!!! 🛸🛸🛸 GOOOOL ⚽ 🤯 | DKL 2021

Do realizacji swojej wizji, artysta potrzebował 5 dronów. Odpowiadały one za namalowanie światłem piłkarza, wykorzystując różne kolory oraz piłki. Zsynchronizowanie ich polegało na zaplanowaniu ścieżki przelotu. To była ta najtrudniejsza część. Zarejestrowanie obrazu było znacznie prostsze. Alvarez wykorzystał do tego korpus Olympus OM-D E-M1 Mark II oraz obiektyw Olympus 7-14 mm f/2.8 Pro.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)