Katalog aparatów fotograficznychOlympus OM-D E-M1 Mark II
Olympus OM‑D E‑M1 Mark II
Olympus OM-D E-M1 Mark II
  • Rodzaj: Aparat bezlusterkowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 5184 x 3888 px
  • Rozdzielczość matrycy: 20 Mpix
  • Rozmiar matrycy: MFT (17.4 x 13 mm)
Ocena użytkowników
4.843 oceny
Twoja ocena

Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M1 Mark II to sprzęt, który może fotografom zastąpić zaawansowaną lustrzankę. Ten model jest następcą Olympusa OM-D E-M1 i pojawił się na rynku w 2016 roku.

Olympus OM-D E-M1 Mark II – matryca i wydajność

Producent wyposażył bezlusterkowego Olympusa OM-D E-M1 Mark II w 20-megapikselową matrycę Mikro Cztery Trzecie o jasności z przedziału 200–25600 (w trybie Auto domyślnie do ISO 6400). Procesor obrazu w tym modelu to TruePic VIII, który gwarantuje szybką pracę aparatu, a także zapewnia dobre osiągi podczas pracy w trybie zdjęć seryjnych – przy 15 kl./s bufor umożliwia na zapis 84 zdjęć RAW lub 117 kadrów JPEG, natomiast przy maksymalnej prędkości 60 kl./s w trybie cichym uzyskamy 48 RAW-ów lub JPEG-ów.

Olympus OM-D E-M1 Mark II – autofocus

W aparacie Olympus OM-D E-M1 Mark II mamy do czynienia z hybrydowym systemem AF, który daje użytkownikowi do dyspozycji 121 punktów krzyżowych. Podczas pracy z bezlusterkowcem E-M1 Mark II autofocus działa celnie i szybko, również w przypadku użycia trybu ciągłego. Do dyspozycji mamy też tryb śledzenia oraz tryb łączący AF z MF.

Olympus OM-D E-M1 Mark II – budowa

Korpus bezlusterkowca OM-D E-M1 Mark II to połączenie wytrzymałego tworzywa magnezowego z uszczelnieniami chroniącymi przed kurzem i wilgocią. Aparat ma również radzić sobie podczas pracy przy niskich temperaturach. Jeśli chodzi o stałe elementy obudowy, otrzymujemy wizjer elektroniczny (2,36 mln punktów) o powiększeniu 1.48x, a także wyświetlacz z interfejsem dotykowym, który możemy odchylać i obracać. Ciekawym rozwiązaniem jest też podwójny slot na karty pamięci. Konstruktorzy Olympusa nie pokusili się o wbudowaną lampę błyskową, ale zamiast tego otrzymujemy lampę zewnętrzną (FL-LM3) w zestawie z aparatem. Waga obudowy Olympusa E-M1 Mark II z kartą pamięci i baterią to 574 g.

Olympus OM-D E-M1 Mark II – bateria

Za zasilanie Olympusa OM-D E-M1 Mark II odpowiada pojemna bateria litowo-jonowa BLH‑1, dzięki której na jednym ładowaniu zrobimy średnio 440 zdjęć lub w standardowych warunkach nagramy 90 minut materiału filmowego.

Olympus OM-D E-M1 Mark II – funkcje

Na uwagę zasługują też bogatsze niż w u poprzednika funkcjonalności, jakie udostępnia bezlusterkowiec OM-D E-M1 Mark II. Po pierwsze otrzymujemy rozbudowany tryb nagrywania filmów, który obejmuje filmy poklatkowe, nagrywanie w 4K (do 30 kl./s) i tryby P, A, S, M. Jeśli chodzi o fotografowanie, przydatne mogą okazać się tryby Live Bulb oraz Live Time, zdjęcia HDR, focus bracketing, focus stacking czy tryb Live Composite. Do tego aparat pozwala na korzystanie z łączności bezprzewodowej dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi.

Olympus OM-D E-M1 Mark II – dla kogo?

Bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M1 Mark II należy do rodziny zaawansowanego sprzętu fotograficznego. Jest to aparat flagowy, którym doświadczony fotograf może zastąpić lustrzankę z wysokiej półki.

Olympus OM-D E-M1 Mark II – cena

Za sam korpus Olympusa OM-D E-M1 Mark II w dniu premiery należało zapłacić 8490 zł, natomiast w zestawie z obiektywem M.Zuiko 12–40mm f/2,8 PRO cena modelu osiągnęła ok. 11600 zł.

Dane techniczne
ProducentOlympus
RodzajAparat bezlusterkowy
BagnetMikro Cztery Trzecie (MFT)
Nośniki zapisuSD
Data premiery2016
Cena w dniu premiery
Olympus OM-D E-M1 Mark II - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Olympus OM-D E-M1 Mark II
Artykuły o Olympus OM-D E-M1 Mark II