500px wprowadza Directory - platformę ułatwiającą fotografom zdobycie klienta

500px wprowadza Directory - platformę ułatwiającą fotografom zdobycie klienta

500px wprowadza Directory - platformę ułatwiającą fotografom zdobycie klienta
Marcin Falana
26.01.2017 13:33, aktualizacja: 26.07.2022 18:39

Serwis 500px zaprezentował nową usługę Directory, która ma ułatwić kontakt klientów z fotografami, a tym drugim łatwiejszą reklamę swoich usług. Na razie usługa jest darmowa.

Popularny serwis do prezentacji i sprzedaży zdjęć 500px zaprezentował ciekawą usługę o nazwie Directory, której wersja beta działa już od grudnia. Directory umożliwia indywidualnym i biznesowym klientom na bezpośredni kontakt z fotografami z całego świata, zajmującymi się różnymi dziedzinami. W bazie Directory 500px znajduje się już ponad 50 000 fotografów, którzy są dostępni pod różnymi kategoriami, także pod względem lokalizacji. Dla próby wpisałem Warszawę i znalazłem już ponad stu fotografów, którzy oferują swoje usługi.

Obraz

Fotografowie korzystający z Directory mogą założyć swój profil, ustalić stawki i bezpośrednio kontaktować się z klientem. 500px twierdzi ponadto, że będzie wykorzystywać bazę Directory do nawiązywania współpracy z klientami korporacyjnymi. Poza tym klienci mogą sami wyszukiwać fotografów odpowiednich do swoich projektów. Usługa powstała jako rozwinięcie przez 500px projektów korporacyjnych, które są realizowane dla takich firm, jak np. Lonley Planet czy Google.

Obecnie wszyscy użytkownicy 500px mają dostęp do usługi Directory, jednak z czasem będzie ona dostępna tylko dla użytkowników z płatnymi kontami. Teraz każdy może sobie założyć takie konto, wystarczy wgrać kilka zdjęć i wypełnić informacje o sobie. Od kwietnie usługa będzie jednak dostępna tylko dla użytkowników z kontem 500px Plus lub Awesome. Czy to się opłaca? Czas pokaże. 500px może sprawdzać się jako platforma sprzedaży gotowych zdjęć, ale czy sprawdzi się w roli zleceniodawcy dla fotografów? To pytanie pozostaje otwarte.

500px poinformowało także o partnerstwie z Adobe, które udostępni 100 000 zdjęć na swojej platformie Adobe Stock Premium.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)