800-letni kościół na tle wschodzącego Księżyca wygląda bajecznie

800‑letni kościół na tle wschodzącego Księżyca wygląda bajecznie

800-letni kościół na tle wschodzącego Księżyca wygląda bajecznie
Źródło zdjęć: © © Göran Strand / [Instagram](https://www.instagram.com/Astrofotografen/)
Monika Homan
05.12.2018 08:16, aktualizacja: 05.12.2018 11:30

Wschód Księżyca, zwłaszcza kiedy ten jest w pełni zawsze jest pięknym zjawiskiem i świetnym tematem do fotografowania. Wymaga jednak wcześniejszego przygotowania. Sprawdź jak zrobić takie zdjęcie.

Kiedy Göran Strand wędrował po rezerwacie przyrody Andersön w Szwecji w maju tego roku wpadł na pomysł zrobienia zdjęcia wschodzącego księżyca nad kościołem na sąsiedniej wyspie. Po powrocie do domu w aplikacjach umożliwiających planowanie zdjęć krajobrazowych sprawdził, kiedy Srebrny Glob znajdzie się w odpowiedniej pozycji.

Najbliższa okazja, kiedy księżyc w pełni wzniósłby się w odpowiednim miejscu nadarzyła się dopiero pół roku później - 22 listopada 2018 roku. Na szczęście pogoda dopisała - bezchmurne niebo i odpowiednia przejrzystość powietrza pozwoliły Göranowi wykonać piękne ujęcia.

The Full Moon & Frösö Church Photo

W ustalonym wcześniej za pomocą aplikacji Photopills miejscu rozstawił statyw i zamocował na nim aparat. Użył Nikona D850 z obiektywem Nikon AS-F 600 mm f/4 D IF-ED II. Film zaś nagrał Nikonem D500 ze szkłem Nikon AF-S 300 mm f/2.8 D iF-EF z telekonwerterem x2.

W portfolio Stranda jest wiele wspaniałych zdjęć, nie tylko wschodzącego Księżyca, choć te robią niesamowite wrażenie. Wykonanie takich fotografii nie jest najłatwiejsze i w tym przypadku nikt nie powie, że sprzęt nie ma znaczenia. Tylko obiektyw o długiej ogniskowej pozwoli wam osiągnąć efekt wielkiego Księżyca wschodzącego nad horyzontem.

Więcej zdjęć Görana znajdziecie na jego profilu na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)