Nikon SnapBridge - bezproblemowe przesyłanie zdjęć przez Bluetooth

Przy okazji premiery aparatu Nikon D500, japoński producent zapowiedział wprowadzenie nowego systemu do przesyłania zdjęć SnapBridge, który bazuje na łączności Bluetooth. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz aparat ma być w stałej łączności z urządzeniami mobilnymi bez potrzeby korzystania z Wi-Fi.

Pierwszym aparatem marki Nikon z funkcją SnapBrigde jest Nikon D500. Na zdjęciu w rękach Jakuba Kaźmierczyka.

Pierwszym aparatem marki Nikon z funkcją SnapBrigde jest Nikon D500. Na zdjęciu w rękach Jakuba Kaźmierczyka.

Technologia SnapBridge będzie standardową funkcją w niemal każdym aparacie od 2016 roku. SnapBridge będzie pozwalał na przesyłanie zdjęć i ich tagowanie za pomocą łączności Bluetooth. Dzięki wykorzystaniu łączności Bluetooth nasz smartfon może nadal korzystać z Wi-Fi, nie będziemy też musieli przełączać czy wyłączać Wi-Fi, żeby udostępnić zdjęcie w internecie.

SnapBridge, wykorzystujący technologię Bluetooth low energy, pozwala na nieprzerwane i natychmiastowe przesyłanie zdjęć z aparatu do urządzenia mobilnego w tym samym momencie, w którym są one robione. Odbywa się to automatycznie, bez potrzeby aktywowania transferu zdjęć z aparatu, zachowując przy tym niski pobór mocy na obu urządzeniach. Podczas transmisji użytkownicy mogą dalej swobodnie korzystać z mobilnej łączności internetowej, w międzyczasie synchronizując swoje zdjęcia.

Nikon D5 — pierwsze wrażenia z premiery

Tuż po konferencji w trakcie targów CES 2016 w Las Vegas mieliśmy okazję przetestować Nikona D5 w praktyce. Jak sprawuje się najdroższa lustrzanka…

Powiązywanie aparatów Nikon i urządzeń inteligentnych rozpoczyna się w aplikacji SnapBridge, dostępnej dla systemów iOS i Android.Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej modele aparatów Nikon obsługujące technologię SnapBridge mogą pozostawać w stałej łączności z urządzeniem mobilnym. Połączenie wystarczy skonfigurować tylko raz, w odróżnieniu od dostępnych dotychczas aplikacji do transferu za pośrednictwem łącza Wi-Fi, które wymagają ponownego ustawiania po każdym podłączeniu sprzętu. Z aparatem fotograficznym można powiązać do pięciu urządzeń inteligentnych.

W menu aparatu można skorzystać z opcji automatycznego transferu zdjęć w trakcie fotografowania, jak i po jego zakończeniu. Aparat intuicyjnie przechodzi wtedy z łączności Bluetooth low energy na tradycyjny Bluetooth w celu przesłania danych, nawet gdy jest wyłączony. Zdjęcia transferowane są na urządzenia inteligentne jako pliki obrazu o rozdzielczości 2 Mpix (Full HD) w formacie JPEG. Możliwe jest także przesyłanie oryginalnych plików JPEG.

Za pomocą aplikacji SnapBridge do zdjęcia możemy przypisać informacje. Do wyboru są dwa rodzaje danych – prawa autorskie i informacje o zdjęciu oraz dodatkowe teksty i logotypy, które można umieścić w obrazie w celu ochrony i identyfikacji zdjęć.

Oferowana przez aplikację SnapBridge funkcja zdalnego fotografowania pozwala użytkownikom na korzystanie z trybu podglądu na żywo na smartfonie jednak SnapBridge korzysta wtedy z Wi-Fi.SnapBridge umożliwia także udostępnianie obrazów w mediach społecznościowych.

Zobacz również: Wideotest Nikona D600

Nikon D500 — pierwsze wrażenia z Las Vegas

Po wielu latach oczekiwania na następcę D300s, japoński producent zaprezentował aparat Nikon D500. Prezentujemy nasze pierwsze wrażenia ze światowej…

Często korzystam z połączeń smartfona z aparatem i jestem bardzo ciekawy jak system Nikona sprawdzi się w praktyce. W redakcji będziemy mogli to sprawdzić jak tylko otrzymamy do testów pierwszą lustrzankę z systemem SnapBridge, czyli Nikona D500.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Patent Canona, który umożliwia zmianę z lustrzanki na bezlusterkowca? Fujifilm X70 - pierwsze przecieki o młodszym bracie X100 Zobacz przykładowe filmy z kamery Nikon KeyMission 360 Zeiss ExoLens - obiektywy do iPhona na poważnie Kodak przywraca do życia Super 8 - analogową kamerę z technologią cyfrową Fotografia natychmiastowa i cyfrowa w jednym, czyli Polaroid Snap+ Olympus Stylus Tough TG-870 - stylowy twardziel z GPS M.Zuiko Digital ED 300 mm f/4 IS Pro - profesjonalny, uszczelniony teleobiektyw ze stabilizacją Każdy dzień zmienia się w przygodę – Sony Action Cam HDR-AS50 Nowa lampa reporterska – Nikon SB-5000 Speedlight KeyMission 360 - ekstremalna kamerka od Nikona Nikon D500 – najwyższy z modeli z matrycą DX – został pokazany w Las Vegas Nikon D5 - lustrzanka z czułością ISO 3 280 000 oficjalnie zaprezentowana Samsung pokazuje malutką pamięć przenośnią SSD o pojemności 2TB Kieszonkowe kompakty Canon IXUS i poręczna drukarka Selphy CP1200 Nowe kompakty Canon Powershot SX540 HS i SX420 IS z 50-krotnym i 42-krotnym zoomem Nikon prezentuje nowe zoomy z silnikiem krokowym CamFi - bezprzewodowe sterowanie lustrzanką Sigma Water Repellent - 10 razy mocniejszy, ceramiczny filtr ochronny do obiektywów Najmniejsza, wodoodporna kamerka 360 stopni Obiektyw CM33 - powrót do manualnego ostrzenia w bezlusterkowcach Wacom Color Manager - urządzenie do łatwej kalibracji tabletów graficznych z monitorami Canon PIXMA G1400, G2400, G3400 - tanie drukowanie zdjęć i dokumentów Pentax 645Z IR - średni format w wersji bez filtra IR

Popularne w tym tygodniu:

Koniec z pudełkowym Lightroomem. Oto zupełnie nowy Lightroom CC bazujący na chmurze Colorspike nowe podejście do tworzenia kreatywnych efektów oświetleniowych Leica Thambar-M 90 mm f/2.2 - powrót na rynek obiektywu, który daje bajkowe rozmycie Canon G1X Mark III - aparat kompaktowy z matrycą w rozmiarze APS-C i AF jak w lustrzance Yashica Y35 - powrót legendy do świata fotografii cyfrowej Nikon D850 – producent opublikował listę rekomendowanych obiektywów Quadralite Reporter 200 TTL - studio fotograficzne w lampie reporterskiej DJI Zenmuse X7 - pierwsza kamera Super 35 mm do filmów lotniczych z drona Irix prezentuje system filtrów prostokątnych Edge 100 Milvus 25mm f/1.4 - jasny, manualny szeroki kąt do pełnoklatkowych lustrzanek QNAP TS-453BT3 – czterordzeniowy, czterozatokowy NAS z Thunderbolt 3 dla cyfrowych twórców Samyang AF 35 mm f/1.4 FE do systemu Sony E. Szeroki kąt z autofokusem i w dobrej cenie