Adapter Kipon Canon EF na Mikro Cztery Trzecie oferuje naprawdę szybki autofokus

Adapter Kipon Canon EF/EF-S na Mikro Cztery Trzecie
Adapter Kipon Canon EF/EF-S na Mikro Cztery Trzecie
Marcin Falana

12.05.2015 10:34, aktual.: 26.07.2022 19:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kipon w zeszłym miesiącu zaprezentował adapter z autofokusem, który umożliwia podpięcie obiektywów Canona do korpusów Mikro Cztery Trzecie. Zaskoczeniem jest szybkość autofokusu.

Jeżeli zastanawialiście się nad zakupem adaptera Kipon, który umożliwia podpięcie obiektywów Canon do korpusów Mikro Cztery Trzecie z działającym systemem AF to macie kolejny argument za. Szybkość autofokusu wydaje się naprawdę zadziwiająca, szczególnie jeżeli mamy na uwadze, że stosujemy dwa, różne systemy.

Japoński dystrybutor firmy Kipon zaprezentował krótki filmik, na którym widać jak radzi sobie adapter Kipon przy podpięciu obiektywu Canon 70-200mm f/4 IS do korpusu Panasonic GX7.

Adapter Kipon jest wyposażony w złącza i procesor, który poza stabilnością systemu AF umożliwia także przesyłanie informacji EXIF do korpusu.

Adapter Kipon Canon EF/EF-S na Mikro Cztery Trzecie
Adapter Kipon Canon EF/EF-S na Mikro Cztery Trzecie

Jak piszą autorzy w magazynie EOSHD po raz pierwszy mamy do czynienia z tak szybkim autofokusem przy pracy z adapterem. Jak wiadomo adapter umożliwiający podpięcie do bagnetu Sony E obiektywów Canon EF działa zdecydowanie wolniej. Szybkość autofokusu może być jeszcze lepsza np. z takim korpusem jak Panasonic GH4, który oferuje szybszy moduł AF.

Adapter Kipon z Mikro Cztery Trzecie na Canon EF będzie dostępny w cenie 285 dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)