Adobe Creative Suite 5 i Aperture 3 - prezentacja programów w Cortlandzie

Adobe Creative Suite 5 - prezentacja programów w Cortlandzie
Adobe Creative Suite 5 - prezentacja programów w Cortlandzie
Krzysztof Basel

21.05.2010 16:30, aktual.: 01.08.2022 15:19

Nowe programy Adobe z serii Creative Suite 5 oraz Aperture 3 dopiero niedawno trafiły do sprzedaży i dla wielu kryją sobie wiele tajemnic. Każdy, kto chciałby lepiej poznać aplikacje Photoshop, Illustrator, inDesign CS5 czy Aperture 3  powinien zajrzeć na bezpłatną prezentację w Ośrodku Szkoleniowym firmy Cortland w Warszawie.

Adobe Creative Suite 5

Zajęcia odbędą się dwukrotnie - w dniu 24 i 27 maja 2010 roku w siedzibie Cortland w Warszawie, w godzinach 11-16. Udział jest bezpłatny, jednak trzeba się wcześnien zarejestrować kontaktując z Działem Szkoleń Cortland telefonicznie lub wysyłając e-mail. Liczy się kolejność zgłoszeń. W czasie prezentacji omówione zostaną między innymi trzy programy:

Photoshop CS5

Bardziej realistyczne pędzle umożliwiające płynne malowanie, mieszanie oraz definiowanie wielu kolorów w jednym narzędziu. Nowa funkcja Spot Healing Brush pozwalająca za jednym pociągnięciem usunąć niechciany objekt. Bardzo przydatna technologia zaznaczania True Edge dająca możliwość większej kontroli nad krawędzią zaznaczenia.

Illustrator CS5

Nowe pędzle Bristle Brush i możliwość malowania wewnątrz obiektów. Narzedzie Wight Tool pozwala edytować grubość obrysu, dzięki czemu zwykła kreska może stać się wyrafinowanym pędzlem. Zaawansowane narzędzie do tworzenia siatki perspektywy, na której możemy rysować, kopiować i wklejać z zachowaniem układu.

InDesign CS5

Dużo nowych funkcji interaktywnych, a najważniejsza to podgląd pozwalający sprawdzić działanie przycisków i hiperłączy. Możliwość tworzenia różnych formatów stron w jednym dokumencie. Bardziej rozbudowana paleta Warstw oraz Mini Bridge, dzięki któremu szybko zobaczymy podlinkowane grafiki i nie tylko.

Aperture 3

Zaprezentowany w lutym 2010 r. program do edycji i katalogowania zdjęć Aperture 3 otrzymał ponad 200 nowych funkcji, w tym Brushes, czyli pędzle umożliwiające bezstratną edycję fragmentów fotografii, Places i Faces pozwalające na zarządzenia zdjęciami na podstawie miejsce ich wykonania lub twarzy osób czy możliwość pracy w trybie 64-bitowym. Firma Cortland zaprezentuje wszystkie nowości w swoim Ośrodku Szkoleniowym w Warszawie w sobotę 29 maja w godzinach 10-14.

Proponowany program spotkania

[*]Wprowadzenie

[*]Importowanie zdjęć i filmów

[*]Organizowanie zgromadzonego materiału

[*]Twarze: mechanizm automatycznego rozpoznawania twarzy

[*]Miejsca: geo-tagowanie zdjęć

[*]Wybieranie i porównywanie zdjęć

[*]Wprowadzenie do korekcji i retuszu

[*]Pędzle

[*]Tworzenie pokazów slajdów

[*]Prezentacja materiału w sieci

[*]Tworzenie książek

[*]Podsumowanie

Więcej informacji na stronach Cortlandu.

Źródło: Cortland

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)