Adobe Lightroom 4 już w sprzedaży – taniej o połowę

Adobe Lightroom 4 już w sprzedaży – taniej o połowę

© Adobe
© Adobe
Krzysztof Basel
06.03.2012 17:13, aktualizacja: 26.07.2022 20:37

Firma Adobe zrobiła fotografom wyśmienity prezent na początek wiosny. Dzisiaj wydano ukończoną wersję programu Adobe Lightroom 4, który oferuje nie tylko nowe funkcje, ale też i wyjątkowo atrakcyjną cenę.

Na początku stycznia firma Adobe udostępniła Lightrooma 4 w wersji beta do pobierania za darmo. Wersja ostateczna najpopularniejszego programu do wywoływania plików RAW jest od dzisiaj dostępna w sklepie Adobe w cenie 134 euro (ok. 560 zł) za pełną edycję i 76 euro (ok. 320 zł) za aktualizację. To prawie dwukrotnie mniej za nowy program, niż wynosiła sugerowana cena Lightrooma 3, który kosztował 249 euro (ok. 1100 zł)).

© Adobe
© Adobe

Nowe oprogramowanie Adobe wyróżnia się przede wszystkim nowym mechanizmem korygowania tonów, który ma wydobywać cały zakres dynamiczny aparatu, co pozwala uzyskiwać wyraźne szczegóły w cieniach i rozjaśnienia. Ciekawie zapowiadają się też ulepszone mechanizmy regulacji automatycznej dynamicznie ustawiające wartości ekspozycji i kontrastu oraz dodatkowe funkcje regulacji lokalnej, w tym redukcji szumów, usuwania mory i balansu bieli. Warto też zwrócić uwagę na zmiany w module Develop. Jest tam nowa funkcja podglądu, która pozwala fotografowi dopasowywać obrazy do docelowej przestrzeni kolorów.

A Quick Tour of Lightroom

Lightroom 4 umożliwia tworzenie fotoksiążek z funkcjami kontroli tekstu i różnymi szablonami. Jest bezpośrednie łącze do tworzenia fotoksiążek z nowego modułu Book. Nowy moduł Map wyświetla obrazy już z przypisaną lokalizacją oraz daje możliwość znakowania lokalizacji i geotaggingu wcześniej zapamiętanych lokalizacji.

Program pozwala także odtwarzać, ciąć oraz korygować obraz z filmów nagranych za pomocą aparatów czy smartfonów oraz wydobywać z nich poszczególne klatki. Edytowane materiały wideo można wyeksportować w formacie H.264 lub publikować w serwisach Facebook i Flickr. Z kolei zdjęcia z programu mogą być wysyłane bezpośrednio pocztą elektroniczną.

Dodano także obsługę najnowszych aparatów, w tym:

  • Canon EOS 1D X
  • Canon PowerShot G1 X
  • Canon PowerShot S100
  • Fujifilm FinePix F505 EXR
  • Fujifilm FinePix F605 EXR
  • Fujifilm FinePix HS30 EXR
  • Fujifilm FinePix HS33 EXR
  • Nikon D4
  • Nikon D800
  • Nikon D800E

Czekamy na Wasze pierwsze opinie. Postaramy się też niebawem przetestować Lightrooma 4.

Źródło: Adobe

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)