Adobe Photoshop Element 2021 będzie miał narzędzia oparte na SI

Adobe Photoshop Element 2021 będzie miał narzędzia oparte na SI

Adobe Photoshop Element 2021 będzie miał narzędzia oparte na SI
Marcin Watemborski
09.10.2020 06:46, aktualizacja: 26.07.2022 14:43

Firma Adobe właśnie zapowiedziała nowe wersje swoich dwóch programów: Photoshop Elements 2021 oraz Premiere Elements 2021. Są one kierowane do tych, którzy nie potrzebują zaawansowanych funkcji, ale chcą mieć funkcjonalne narzędzia do obróbki zdjęć i wideo. Pierwszy z nich zostanie wsparty o rozwiązania wspierane przez sztuczną inteligencję.

Adobe Photoshop Elements 2021

Adobe Photoshop Elements to mniej zaawansowana wersja edytora grafiki, jakim jest Photoshop. W nowej wersji programu znajdą się 3 zaawansowane funkcje: Moving Photos (Ruchome obrazy), Face Tilt Adjustment (Wyrównanie przechyłu twarzy) oraz Quote Graphics (Grafiki z cytatami).

Obraz

Moving Photos to ciekawe narzędzie oparte na działaniu sztucznej inteligencji. Pozwoli ono użytkownikowi na animowanie zdjęć i zapisanie ich w formacie GIF. Jego zadaniem będzie wykrycie konkretnych elementów i wygenerowanie ruchu. Face Tilt Adjustment odpowiada za ułożenie twarzy na zdjęciu – będzie można ją obrócić na wiele sposobów bez widocznych artefaktów. Quote Graphics pozwoli na stworzenie grafik opatrzonych tekstem w prosty i atrakcyjny sposób.

Interesującym dodatkiem do Adobe Photoshop Elements 2021 będą nowe funkcje Guided Edits, które przeprowadzą użytkownika przez edycję obrazu krok po kroku. Oprócz realizacji obróbki przez jedno kliknięcie, początkujący retuszer będzie mógł zagłębić się w poszczególne opcje programu i edytować poszczególne parametry wedle uznania.

Adobe Premiere Elements 2021

Adobe Premiere Elements, podobnie jak Photoshop Elements w przypadku zdjęć, jest okrojoną wersją programu do montażu i edycji filmów. Znaczącymi aktualizacjami są: wsparcie działania aplikacji przez kartę graficzną, większa ilość muzyki do wyboru, narzędzie wyboru obiektów oraz śledzenie.

Obraz

Akceleracja programu przez moc obliczeniową katy graficznej ma za zadanie przyspieszenie jego działania i pozwolenie na wyświetlanie efektów w czasie rzeczywistym bez potrzeby każdorazowego generowania podglądów. Inteligentny wybór obiektów i śledzenie są bardzo ciekawymi opcjami, które ułatwią edycję filmów i dodawanie efektów – użytkownik nie będzie musiał zaznaczać każdej klatki pojedynczo, ponieważ program zrobi to za niego.

Poobnie jak Adobe Photoshop Elements 2021, tak Premiere Elements 2021 zyskał nowe opcje Guided Edits, w tym dodanie efektu podwójnej ekspozycji oraz animowane nakładki na końcowy film.

Cena i dostępność programów

Adobe Photoshop Elements 2021 oraz Adobe Premiere Elements 2021 opierają się na jednorazowej płatności za licencję. Każdy z nich będzie kosztował pojedynczo 102,09 euro, natomiast w pakiecie 153,75 euro. Oba programy są dostępne do pobrania już teraz.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)