Adobe Photoshop w końcu na komputery ze strukturą Apple M1. Jest szybki!

Adobe Photoshop w końcu na komputery ze strukturą Apple M1. Jest szybki!

Adobe Photoshop w końcu na komputery ze strukturą Apple M1. Jest szybki!
Marcin Watemborski
11.03.2021 10:13, aktualizacja: 06.03.2024 22:28

Firma Adobe ogłosiła dostępność nowej wersji swojego najbardziej znanego oprogramowania – Adobe Photoshop – na komputery Apple ze strukturą M1. Opracowanie działającego dobrze działającego grafiki zajęło producentowi aż 5 miesięcy. Oto, co zostało usprawnione.

Adobe Photoshop przeznaczony na komputery Apple Silicon ze strukturą M1 nie jest dokładnie tym samym programem, który znamy. Przeniesione zostały niemal wszystkie funkcje z klasycznego edytora, lecz w niektórych przypadkach nowa wersja daje więcej.

Dzięki wykorzystaniu mocy obliczeniowej układu M1, Adobe Photoshop pozwoli na nawet 1,5x szybsze działanie w porównaniu do zwykłej edycji. Dotyczy to zarówno zapisu i podstawowych funkcji, jak też bardziej zaawansowanych filtrów. Dziwne jest zachowanie producenta, który nie przeniósł wszystkich opcji do nowej wersji programu. Te mają być dodane z czasem. Dotyczy do m.in. edycji dokumentów w chmurze czy synchronizacji ustawień.

Działanie narzędzia do powiększania zdjęć.
Działanie narzędzia do powiększania zdjęć.

Adobe Camera Raw w wersji 13.2 o nowa wtyczka do wywoływania surowych plików z aparatów, która została wzbogacona o interesującą opcję powiększani rozdzielczości zdjęć. Dzięki narzędziu do upscalingu, obrazy mogą zostać powiększone nawet do 4-krotności pierwotnego rozmiaru. Innymi słowy z 16-megapikselowego zdjęcia zrobi się 64-megapikselowe. Nie będzie przy tym widocznych artefaktów ani spadków jakości, a wręcz przeciwnie.

Więcej informacji znajdziecie na blogu Adobe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)