Afganistan: Filmy po przejęciu Kabulu są dziwne. Talibowie bawili się w wesołym miasteczku

Afganistan: Filmy po przejęciu Kabulu są dziwne. Talibowie bawili się w wesołym miasteczku

Afganistan: Filmy po przejęciu Kabulu są dziwne. Talibowie bawili się w wesołym miasteczku
Marcin Watemborski
18.08.2021 08:14, aktualizacja: 26.07.2022 14:23

Kabul, stolica Afganistanu, został przejęty prze talibów. Widzieliśmy filmy, na których ludzie w popłochu uciekają oraz zdjęcia z wnętrza wielkiego transportowca C-17. Tymczasem agresorzy postanowili bawić się w najlepsze. Na absurdalnych filmikach widać ich jeżdżących w samochodzikach z karabinami i nie tylko.

Talibowie przejęli Kabul i wprowadzili tam ponownie swoje rządy. Mieszkańcy, którzy nie uciekli są zachęcani, a właściwie zmuszani, do powrotu do normalnego życia – pracowania i czczenia Allaha. Na ulicach jest jednak pusto, ludzie się boją.

O ile zwykli mieszkańcy pozostają w domach, to talibowie nie mają ku temu powodów – świętowanie ich zwycięstwa i przejęcia stolicy kraju trwa w najlepsze. Postanowili skorzystać również z oferowanych przez miasto atrakcji, jak park rozrywki. Tu zaczyna się kuriozum sytuacji.

Na filmach zobaczymy mężczyzn jeżdżących małymi samochodzikami z bronią w rękach, jeżdżących na karuzelach czy skaczących na trampolinie. Są też nagrania z siłowni w gmachu pałacu prezydenckiego. Od razu można zauważyć, że ci ludzie nie wiedzą, jak korzystać z zainstalowanych tam urządzeń i wiele z nich widzą po raz pierwszy na oczy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)