Airpeak: Wiemy, jak będzie wyglądał dron Sony

Airpeak: Wiemy, jak będzie wyglądał dron Sony

Airpeak: Wiemy, jak będzie wyglądał dron Sony
Marcin Watemborski
12.01.2021 10:20, aktualizacja: 12.01.2021 11:20

Pod koniec 2020 roku Sony zapowiedziało swoje wejście na rynek dronów. Wówczas miłośnicy latania bezzałogowymi śmigłowcami snuli przypuszczenia, że może to zagrozić DJI. Dzisiaj wiemy, jak będzie wyglądał Airpeak. Zapowiada się potężna maszyna.

W ramach prezentacji podczas targów CES 2021, Sony przedstawiło swojego pierwszego drona z serii Airpeak. Mimo tego, że nie zostały podane informacje dotyczące wymiarów ani wagi bezzałogowca, to widać, że nie będzie malutki.

Na filmach przykładowych zobaczymy, jak Airpeak ma podczepiony bezlusterkowy aparat serii Sony A7. Jest on zamontowany w obrotowej klatce, która umożliwi zróżnicowane kadrowanie. Sam dron jest znacznie większy od aparatu, natomiast za wzbicie się w powietrze odpowiadają 4 pokaźne śmigła.

Airpeak | Sony Alpha Universe

We wpisie na Twitterze wprawne oko dopatrzy się wbudowanej małej kamerki oraz panelu z dwoma dodatkowymi obiektywami, które w rzeczywistości mogą być czujnikami przeszkód. Wygląd tych elementów przypomina swoją konstrukcją drony DJI Inspire.

Airpeak ma trafić na rynek w 2021 roku. Sony informuje, że w pierwszej kolejności zobaczymy urządzenia kierowane do profesjonalnych fotografów oraz filmowców. Nie wiadomo jednak nic na temat konkretnej specyfikacji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)