Sony wchodzi na rynek dronów pod nazwą Airpeak. Zagrozi DJI?

Sony wchodzi na rynek dronów pod nazwą Airpeak. Zagrozi DJI?

Sony wchodzi na rynek dronów pod nazwą Airpeak. Zagrozi DJI?
Marcin Watemborski
09.11.2020 14:05, aktualizacja: 09.11.2020 15:05

Wejście w tematykę dronów ze strony Sony było do przewidzenia. Dyskusje na ten temat trwają na forach internetowych od dawna. W końcu ta firma ma znaczne zaplecze technologiczne dotyczące śledzenia, jakości obrazu i różnych usprawnień. Czy Sony zatrzęsie branżą?

Firma Sony oficjalnie rozpoczęła nowy projekt, o którym dyskusje zaczęły się kilka miesięcy temu. Będzie on dotyczył dronów wspieranych przez algorytmy sztucznej inteligencji. Airpeak, bo tak będzie nazywała się linia dronów, ma pozwolić na tworzenie obrazów z perspektywy lotu ptaka z zachowaniem wysokiej jakości zdjęć i filmów. Producent obiecuje, że skoncentruje się na rozwoju technologii 3R (Realit, Real-time oraz Remote).

Jednym z priorytetów Sony przy tworzeniu Airpeak jest bezpieczeństwo. Firma chce, by ich produkty były nie tylko bezpieczne dla użytkowników, ale również dla środowiska, co stanowiło wyzwanie w przypadku wielu innych producentów. Oficjalna prezentacja nowych urządzeń ma odbyć się na wiosnę 2021 roku.

Airpeak | Sony Launches Drone Project

Mimo tego, że grupą docelową Sony są twórcy wizualni, warto pamiętać o przemysłowym zastosowaniu dronów – choćby przy dostarczaniu przesyłek. Oprócz wdrażania nowych rozwiązań dotyczących obrazowania, Sony zapewne rozwinie czujniki w dronach. Patrząc na to, co producent zrobił w kwestii rozwoju bezlusterkowców, konkurencja nie może czuć się bezpiecznie.

Póki co, jeszcze nie wiadomo, co dokładnie pokaże Sony wiosną 2021 roku. DJI ma już spore doświadczenie na rynku dronów i praktycznie nie ma z kim konkurować. Miejmy nadzieję, że nowy gracz w branży sprawi, że sprzęt będzie jeszcze lepszy, a ceny bardziej przystępne.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)