Canon EOS R i EOS RP dostały nowe oprogramowanie: lepszy AF i wykrywanie oka

Canon EOS R i EOS RP dostały nowe oprogramowanie: lepszy AF i wykrywanie oka
Justyna Kocur-Czarny

27.09.2019 08:05, aktual.: 26.07.2022 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W najnowszych aktualizacjach oprogramowania ulepszono autofokus, poprawiono wykrywanie oczu i twarzy i wiele więcej. Do pobrania jest już wersja 1.4 dla Canon EOS R i wersja 1.3 dla Canon EOS RP.

Jeśli posiadasz Canona EOS R lub Canona EOS RP, pobierz jak najszybciej najnowsze oprogramowanie aparatu. Oprogramowanie w wersji 1.4 i 1.3 odpowiednio dla Canona EOS R i Canona EOS RP oferuje zwiększoną wydajność autofokusa, ulepszony AF z wykrywaniem oczu i twarzy oraz wiele więcej.

W wyścigu o dominację na rynku Eye AF Sony wyraźnie wygrywa, ale do dziś Fujifilm i Nikon Eye Detection AF wydawały się przewyższać wersję Canona w testach równoległych. Ta aktualizacja może to wszystko zmienić.

W wersji oprogramowania 1.4 dla EOS R znajdziemy:

  • ulepszone wykrywanie oczu (AF), które pozwoli na lepsze rozpoznawanie twarzy i oczu na dużych odległościach;
  • ulepszone działanie autofokusa, które pomoże aparatowi ustawić ostrość i śledzić mniejsze obiekty;
  • skrócony czas opóźnienia między rzeczywistym autofokusem (AF) a wyświetlaniem ramki AF w przypadku zdjęć w wizjerze lub na wyświetlaczu LCD;
  • naprawiono zjawisko, w którym rozmiar ramki AF nie może zostać zmieniony w ustawieniu Servo AF;
  • naprawiono usterkę komunikacji PTP.

Wersja oprogramowania układowego EOS RP 1.3 jest bardzo podobna, z tym wyjątkiem, że zamiast naprawy wyboru ramki w ustawieniu Servo AF, skorygowano zjawisko, w którym ikona głównego pokrętła nie jest wyświetlana po naciśnięciu przycisku powiększania / zmniejszania podczas odtwarzania obrazu.

Canon EOS R/RP Firmware Update

Powyższe wideo, opublikowane w sierpniu, kiedy te aktualizacje były jeszcze w fazie rozwoju, pokazuje, jak bardzo nowe oprogramowanie sprzętowe poprawi wydajność ustawiania ostrości pełnoklatkowych bezlusterkowców Canona.

Obie aktualizacje można pobrać i zainstalować teraz ze stron internetowych Canon Mexico i Canon France. Aktualizacji dla Polski spodziewamy się lada chwila.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)