Alex Stemplewski znowu pod ostrzałem. Chce się wypromować na sytuacji w USA

Alex Stemplewski znowu pod ostrzałem. Chce się wypromować na sytuacji w USA
Źródło zdjęć: © © Alex Stemplewski / [Instagram](https://www.instagram.com/alexanderthegreat/?utm_source=ig_embed)
Marcin Watemborski

04.06.2020 11:26, aktual.: 26.07.2022 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W wielu miastach Stanów Zjednoczonych trwają zamieszki w związku ze śmiercią George’a Floyda, zbitego przez policjanta. Fotograficzna gwiazda Tik Toka Alex Stemplewski nie próżnuje. Postanowił pokazać, jak bardzo jest na czasie i wypromować się na kampanii #BlackLivesMatter. Spotkał się z oburzeniem internautów.

Kilka miesięcy temu w światku fotograficznym było głośno o gwieździe mediów społecznościowych Alexie Stemplewskim (8,4 miliona obserwujących na Tik Toku). Wówczas fotograf przeszkodził w sesji ślubnej innemu artyście i zabrał jego klientów na chwilę, by zrobić kilka portretów. Został wtedy zlinczowany przez środowisko, aczkolwiek ten pan na błędach widocznie się nie uczy.

Na Tik Toku pojawiło się nowe wideo, w którym Stemplewski zaczepia dwie nieznajome przyjaciółki – jedna z nich była czarnoskóra, co idealnie wpasowało się celebrycie w konwencję akcji #BlackLivesMatter. Dla przypomnienia – ruch ten ma na celu walkę z rasizmem i nierównym traktowaniem osób czarnoskórych.

Na Tittwerze pojawiło się wiele krytycznych opinii o zachowaniu Alexa Stemplewskiego. Internauci uważają, że promowanie swojej osoby na bazie akcji społecznej jest nie w porządku i nie powinno się robić w ten sposób. Czy Stemplewski chciał źle? Nie wydaje mi się, aczkolwiek patrząc po filmie i gwiazdorskim podejściu fotografa do tematu, mogło to być opacznie odebrane.

Same zdjęcia zostały zamieszczone na Instagramie, gdzie również nie brakowało nieprzychylnych wypowiedzi. Warto zauważyć, że wśród kolekcji obrazów znalazły się informacje o zbiórkach charytatywnych, a same kadry nie są ni wybitne, ni nagannie złe. Są po prostu zdjęciami. Internauci mimo to podkreślali, że wykorzystywanie nieszczęścia osób czarnoskórych do lansowania swojej twórczości jest nie na miejscu. Jednym z elementów, która przelała czarę goryczy było wrzucenie informacji o tym, jaka firma dostarczyła świece dymne wykorzystane w sesji.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)