Aligator chwycił drona, bo wziął go za ptaka. To nigdy nie powinno było się wydarzyć

Aligator chwycił drona, bo wziął go za ptaka. To nigdy nie powinno było się wydarzyć

Aligator chwycił drona, bo wziął go za ptaka. To nigdy nie powinno było się wydarzyć
Marcin Watemborski
06.09.2021 11:26, aktualizacja: 26.07.2022 14:22

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na mokradłach Everglades na Florydzie (USA). Na filmie widać zdezorientowane zwierzę i tumany białego dymu, który jawnie świadczy o usterce baterii i zniszczeniu drona. Aligator zapewne wziął urządzenie za ptaka.

Nagranie skandalicznej sytuacji trafiło na TikToka. Zobaczymy tam aligatora o imieniu George, który jest jednym z mieszkańców amerykańskiego parku narodowego Everglades. Zwierzę było zdezorientowane.

Influencer latał nad aligatorem swoim dronem, a ten nagle go chwycił. Prawdopodobnie wziął go za ptaka lub poczuł się zagrożony. Na nagraniu słychać paniczny krzyk kobiety: O mój Boże, on go je!

Gator Eats Drone

Chwilę po tym, jak aligator złapał drona DJI Spark, pojawiły się tumany białego dymu. Było to skutkiem uszkodzenia akumulatora litowo-jonowego, co mogło skończyć się dla zwierzęcia tragicznie. Gdyby bateria wybuchła, mogłaby zabić George’a. Drugim zagrożeniem są trujące gazy, które wydobywają się z przebitego akumulatora. Weekly Times donosi, że na szczęście aligatorowi nic się nie stało.

Amerykańskie Ministerstwo Rolnictwa zdecydowanie potępia latanie dronami w pobliżu zwierząt, a nawet wprost tego zakazuje. Urządzenia pokroju DJI Sparka mogą przestraszyć zwierzęta i wyrządzić im niemałą krzywdę. Amerykańskie prawo zabrania podlatywania dronami do dzikich stworzeń na mniejszą odległość niż 100 metrów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)