Annie Leibovitz założyła konto na Instagramie. Nie ma tam zdjęć ze smartfona

Annie Leibovitz założyła konto na Instagramie. Nie ma tam zdjęć ze smartfona

Annie Leibovitz założyła konto na Instagramie. Nie ma tam zdjęć ze smartfona
Justyna Kocur-Czarny
16.10.2019 10:45, aktualizacja: 26.07.2022 15:34

Wielokrotnie nagradzana portrecistka i sława świata fotografii dołączyła do grona użytkowników Instagrama. Po pięciu dniach ma już 62 tysiące obserwujących.

Popularność profilu Annie Leibovitz jest antytezą do stwierdzenia, że żeby zaistnieć w mediach społecznościowych, trzeba tworzyć niewymagające treści. Właściwie wygląda na to, że jeśli jest się tak rozpoznawalną i szanowaną postacią, jak Leibovitz, to wszystkie marketingowe sztuczki są nam zupełnie niepotrzebne.

Leibovitz pierwszy post wrzuciła w piątek. Jest to zdjęcie jej matki - Marilyn Leibovitz - wykonane w 1997 roku w Nowym Jorku. Kolejny post to portret Malali Yousafzai, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Pakistańska działaczka stoi na nim po środku sali lekcyjnej w typowym stroju. Wykonane w 2016 roku w Birmingham zdjęcie, opatrzone jest dwoma hashtagami: #internationaldayofthegirl oraz #dayofthegirl.

Zdjęcie dodane wczoraj na Instagrama artystki przedstawia spikerkę Nancy Pelosi w otoczeniu mężczyzn w garniturach. Fotografia kobiecej postaci w żółtej sukience w zdominowanym przez mężczyzn środowisku ma bardzo wymowne znaczenie. Podkreśla rolę pierwszej kobiety, która została spikerką Izby Reprezentatów w Stanach Zjednoczonych.

Nie chcę przesądzać o roli Instagrama, ani o tym czy zastąpi Facebooka, ale dla mnie pojawienie się profilu Annie Leibovitz jest dobrą wiadomością. Traktuję tablicę na Instagramie, jako źródło inspiracji i obserwuję fotografów, których prace podziwiam. Przy odpowiedniej selekcji obserwowanych osób, możemy dzięki temu medium codziennie karmić się dobrą fotografią. Chociaż, kto wie, może pewnego dnia Leibovitz zaskoczy nas selfie z kocimi uszami?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)