Nowe "Zdjęcia Google" na iPhonie daje kontrolę nad głębią i ostrością

Nowe "Zdjęcia Google" na iPhonie daje kontrolę nad głębią i ostrością

Nowe "Zdjęcia Google" na iPhonie daje kontrolę nad głębią i ostrością
Anna Rymsza
21.11.2018 10:46, aktualizacja: 26.07.2022 16:04

Świat jest pełen paradoksów, a jedną z najlepszych aplikacji do zarządzania zdjęciami na iPhonie wydaje Google. W aplikacji Zdjęcia Google można już sterować efektem bokeh na zdjęciach zrobionych w trybie portretowym.

Aplikacja "Zdjęcia Google" wprowadza kilka ciekawych nowości, dzięki którym jest bardzo interesującym zamiennikiem "Apple Photos" na iPhonie. Na liście zmian Zdjęć Google znajduje się możliwość kontrolowania głębi ostrości i nakładania efektów na zdjęcia zrobione w trybie portretowym, wprowadzony w iPhonie 7 Plus. Ten sposób rejestrowania obrazu pozwala oddzielić fotografowaną osobę od tła i manipulować nimi, jakby znajdowały się na dwóch osobnych warstwach, iPhone 8 Plus i iPhone X pozwalają też symulować oświetlenie, ale tego jeszcze aplikacja Google nie potrafi edytować.

Nowe możliwości w Zdjęciach Google zobaczymy po przejściu do edycji zdjęcia, które zostało zarejestrowane w trybie portretowym. W widoku edycji zobaczymy suwak o nazwie głębia, który pozwala sterować rozmyciem. Warto zauważyć, że aplikacja Google oferuje zauważalnie mniejsze rozmycie tła niż Apple Photos. Może się też zdarzyć, że Zdjęcia Google mniej precyzyjnie wykryją kontury twarzy niż domyślna aplikacja systemu iOS.

Różne ustawienia głębi w Zdjęciach Google, po prawej Apple Photos z maksymalnym rozmyciem
Różne ustawienia głębi w Zdjęciach Google, po prawej Apple Photos z maksymalnym rozmyciem

W Zdjęciach Google pojawiła się także opcja Wyostrzanie. W przypadku zdjęć portretowych pozwala ona zachować kolor pierwszego planu, a tło zamienić na czarno-białe. Domyślnie to polecenie działa automatycznie, ale można też skorzystać z ręcznego zaznaczania pierwszego planu.

Wyostrzanie, czyli zachowanie koloru tylko na pierwszym planie
Wyostrzanie, czyli zachowanie koloru tylko na pierwszym planie

Zdjęcia Google rozwijają się w ciekawym kierunku i warto się nimi zainteresować, zwłaszcza jeśli korzystacie z innych usług Google na swoich iPhone'ach. Z czasem obsługa kontroli głębi pojawi się też na urządzeniach z Androidem (na razie jest dostępna na Pixelach i Moto). Jedyne, czego obecnie brakuje, to możliwość filtrowania zdjęć zrobionych w trybie portretowym podczas przeglądania galerii, co ułatwiłoby ich odnalezienie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)