Apple posypało głowę popiołem. Aparaty w iPhone’ach 14 Pro zostaną naprawione

Apple posypało głowę popiołem. Aparaty w iPhone’ach 14 Pro zostaną naprawione

Problem z aparatem w iPhone 14 Pro potwierdziło Apple.
Problem z aparatem w iPhone 14 Pro potwierdziło Apple.
Źródło zdjęć: © Fotoblogia
Marcin Watemborski
20.09.2022 09:09, aktualizacja: 20.09.2022 10:11

Mimo tego, że aktualizacja systemu iOS do wersji 16.0.1 nie naprawia problemu z aparatem w linii smartfonów iPhone 14 Pro oraz Pro Max, to Apple zdaje sobie sprawę z istnienia problemu. Rzecznik firmy przemówił.

Dopiero co pisaliśmy o poważnym problemie z iPhone’ami 14 Pro oraz Pro Max, a już wiemy, że błąd zostanie naprawiony. Chodzi o trzęsące się i warczące aparaty w droższych wersjach iPhone’ów 14 podczas korzystania z aplikacji takich jak Snapchat, Instagram, TikTok czy Messenger. 

Ludzie z całego świata zaczęli zgłaszać problem. W naszej redakcji również sprawdziliśmy, czy występuje, i możemy potwierdzić, że tak. To ogromna wpadka Apple, tym bardziej patrząc na cenę. W Polsce najtańsza wersja iPhone’a 14 Pro kosztuje 6,5 tys., zaś iPhone 14 Pro Max to w najniższym wariancie koszt 7,2 tys. złotych. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wygląda na to, że błąd dotyczy sterownika stabilizacji ostrości w głównym aparacie w iPhone 14 Pro oraz Pro Max. Portal MacRumors skontaktował się z Apple (w Polsce nie ma oficjalnego przedstawicielstwa bezpośrednio z Cupertino) i przekazał informację od rzecznika. Ten powiedział, że błąd systemowy zostanie naprawiony przy wydaniu aktualizacji w przyszłym tygodniu, czyli po 26 września 2022 r. 

Arek sprawdził opisywany błąd i ten faktycznie występuje.
Arek sprawdził opisywany błąd i ten faktycznie występuje.© Fotoblogia

Informacja o tym, że jest to błąd systemowy i nie występuje w natywnej aplikacji fotograficznej, czyli Aparacie, jest bardzo dobrą nowiną. Gdyby było inaczej, Apple naraziłoby się nie tylko na straty wizerunkowe, ale również finansowe – naprawa milionów iPhone’ów na całym świecie byłaby naprawdę kosztowna.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)