Astronauci NASA i Roscosmos. Ostatnie ćwiczenia przed "Ekspedycją 64"

Astronauci NASA i Roscosmos. Ostatnie ćwiczenia przed "Ekspedycją 64"

Ostatnie przygotowania do Ekspedycji 64.
Ostatnie przygotowania do Ekspedycji 64.
Źródło zdjęć: © NASA/GCTC/Andrey Shelepin
Karolina Modzelewska
30.09.2020 08:41, aktualizacja: 26.07.2022 14:44

Już 14 października astronautka NASA Kate Rubins i kosmonauci Roscosmos Sergey Kud-Sverchkov i Sergey Ryzhikov polecą na Międzynarodową Stację Kosmiczną w ramach "Ekspedycji 64". Trwają ostatnie przygotowania.

Zdjęcie przedstawia Kate Rubins z NASA oraz Sergeya Kud-Sverchkova i Sergeya Ryzhikova podczas sprawdzania wnętrza statku kosmicznego Sojuz MS-17 na kosmodromie Bajkonur w Kazachstanie.

Astronauci już wkrótce polecą na ISS

Ekspedycja będzie 64. długookresową wyprawą na ISS. Astronauci polecą w kosmos na pokładzie Sojuz MS-17 już 14 października, a pozostała część załogi dotrze na Międzynarodową Stację Kosmiczną w ramach misji SpaceX Crew-1 23 października. Zakończenie misji jest planowane na kwiecień 2021 roku.

Będzie to 145. lot kapsuły Sojuz. Wersja MS weszła do użytku w 2016 roku i jest udoskonalonym rozwiązaniem, które pozwala na realizację dłuższych misji na ISS. Wśród uwzględnionych innowacji można wymienić m.in. poprawione panele baterii słonecznych, silniki dokowania czy nowoczesne systemy komunikowania i nawigacji.

Astronauci, którzy polecą na ISS w ramach "Ekspedycji 64".
Astronauci, którzy polecą na ISS w ramach "Ekspedycji 64".© NASA/GCTC/Andrey Shelepin

W ramach "Ekspedycji 64" zaplanowano prace związane z uruchomieniem pakietu naukowego Bartolomeo, znajdującego się na zewnątrz modułu laboratoryjnego Columbus. Nie udało ich się dokończyć w trakcie 63. ekspedycji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)