"Atlas Piękna”. Projekt pokazujący piękno kobiet z całego świata

"Atlas Piękna”. Projekt pokazujący piękno kobiet z całego świata

"Atlas Piękna”. Projekt pokazujący piękno kobiet z całego świata
Źródło zdjęć: © © [Mihaela Noroc / Facebook](acebook.com/pg/MihaelaNorocPhoto/photos/)
Justyna Kocur-Czarny
13.09.2019 07:01, aktualizacja: 26.07.2022 15:38

Mihaela Noroc, rumuńska fotografka, od 2013 roku w ramach projektu "Atlas Piękna" fotografuje kobiety z całego świata. Pokazuje ich naturalne piękno.

Mihaela Noroc sfotografowała już ponad dwa tysiące kobiet na różnych szerokościach geograficznych: od dzikich lasów Amazonii po zatłoczone ulice Nowego Jorku. Jej celem jest pokazać, że piękno niejedno ma imię. Poprzez bardzo proste portrety z wykorzystaniem naturalnego światła, udaje jej się uchwycić bardzo szczere emocje. Kobiety na jej zdjęciach… Są po prostu piękne.

Fotografka i podróżniczka do zdjęć dołącza krótkie historie swoich bohaterek. Walczy z pojęciem uniwersalnego piękna, a jej projekt daleki jest od utrwalania stereotypów. Niezależnie od typu urody, pozycji społecznej czy miejsca zamieszkania, każda ze sfotografowanych kobiet ma w sobie coś ujmującego. Siłę, pogodę ducha, a czasem wewnętrzny spokój.

Noroc pokazuje kobiety w różnym wieku i o różnych profesjach. Zwraca uwagę na problemy dyskryminacji i kierowania się stereotypami. Aktualnie fotografka pracuje nad drugą częścią książki “Atlas Piękna”, której publikacja planowana jest na 2012 rok. Mihaela fotografuje Canonem EOS 5D Mark IV. Więcej jej prac możecie znaleźć na koncie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)