Aukcje NFT robią furorę. Znany mem sprzedany za 500 000 dolarów!

Aukcje NFT robią furorę. Znany mem sprzedany za 500 000 dolarów!

Aukcje NFT robią furorę. Znany mem sprzedany za 500 000 dolarów!
Marcin Watemborski
03.05.2021 07:18, aktualizacja: 26.07.2022 14:28

Niedawno pisaliśmy o tym, czym w ogóle są pliki NFT oraz kryptosztuka. Okazuje się, że można zrobić na tym naprawdę niezłe pieniądze, o czym przekonał się ojciec bohaterki mema "Disaster Girl". Tę dziewczynkę zna cały internet.

Zdjęcie, na którym zobaczymy podejrzanie uśmiechniętą dziewczynkę na tle płonącego domu, zna chyba każdy. Mem "Disaster Girl" (ang. "Katastroficzna Dziewczynka") powstał w 2005 roku za sprawą Dave’a Rotha, ojca Zoe, którą widać na portrecie.

Prawdziwa sytuacja była naprawdę bezpieczna i kontrolowana. Strażacy podpalili dom w sąsiedztwie Rothów celowo i ćwiczyli akcję ratowniczą. Dave z córką obserwowali sytuację. Ojciec poprosił Zoe, by stanęła na tle pożar i się uśmiechnęła. Jej mina jasno: "Uważaj, bo możesz być kolejny".

I Accidentally Became A Meme: Disaster Girl

Mem zyskał popularność przez wspomniany wyżej kontekst. Internauci rozsyłali sobie to zdjęcie z zabawnymi podpisami. Co więcej – sam ojciec Zoe podłapał temat, a portret jego autorstwa wygrał nawet nagrodę fotograficzną. Wówczas sama fotka nie przynosiła specjalnych profitów, a była po prostu humorystycznym obrazkiem w internecie.

Dave Roth usłyszał jednak niedawno o NFT, czyli plikach z potwierdzeniem autentyczności, które są sprzedawane na internetowych aukcjach. 17 kwietnia 2021 roku postawił wystawić je na sprzedaż i wcale nie musiał długo czekać. Użytkownik o pseudonimie @3FMusic kupił mema za 180 Etherów (Etherneum to jedna z kryptowalut). Były one warte wtedy 475 000 dolarów, ale stale rosnący kurs waluty podbił zysk Dave’a do 510 000 dolarów, czyli około 1 930 000 złotych!

Sztuka internetu jest wręcz szokująca. Kto by się spodziewał, że za zabawne zdjęcie swojej córki zgarnie krocie? Być może warto przejrzeć rodzinne albumy, a jeśli jesteście autorami jakichś memicznych fotek, to czemu by ich nie wystawić? O tym, jak wejść na rynek NFT przeczytacie w osobnym artykule.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)