Banksy wybrał się na wakacje i zostawił po sobie ślady. Oto jego najnowsze prace

Banksy wybrał się na wakacje i zostawił po sobie ślady. Oto jego najnowsze prace

Banksy wybrał się na wakacje i zostawił po sobie ślady. Oto jego najnowsze prace
Źródło zdjęć: © © Banksy
Marcin Watemborski
18.08.2021 09:40, aktualizacja: 18.08.2021 12:43

Zdjęcia z trasy znanego graficiarza i performera Banksy’ego obiegają cały świat. A Great British Spraycation to zbiór dzieł, które powstały w trakcie wakacji artysty po Wielkiej Brytanii. Zobaczymy tu aż 9 nowych dzieł w kilku miastach.

A Great British Spraycation (ang. Wielkie Brytyjskie Sprejkacje - wakacje ze sprejem w ręce - przyp. red.) nawiązanie do to cykl Banksy’ego, który artysta zrealizował podczas swojego niecodziennego urlopu. Podróżując po różnych miastach Wielkiej Brytanii zostawił po sobie ślady w każdym z nich. Nikt nie wiedział o wczasach graficiarza, dopóki nie opublikował informacji na Instagramie.

Zanim Banksy podał w mediach społecznościowych, że dzieła są jego autorstwa, ludzie z Norfolk, Suffolk, North Beach, Londynu i kilku innych miejsc zastanawiali się, czy ktoś podszywa się pod legendę street artu. Wszystkie prace są utrzymane w charakterystycznym stylu artysty i nawiązują do kultury, zjawisk społecznych i politycznych Wielkiej Brytanii.

Mimo tego, że Banksy działa od wielu lat, to jego tożsamość wciąż pozostaje nieznana. Było już wiele podejrzeń na temat tego, kim jest artysta, ale żadne nie znalazły potwierdzenia. Pojawiły się nawet teorie, że Banksy to kolektyw, a nie jedna osoby lub to, że Baksym co jakiś czas zostaje wybrany inny artysta, który musi zachować ciągłość twórczości.

Obraz
© © Banksy
Obraz
© © Banksy
Obraz
© © Banksy
Obraz
© © Banksy
Obraz
© © Banksy
Obraz
© © Banksy
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)