Bardzo niepokojące portrety ludzi i ich zwierząt. Tych zdjęć nie da się zapomnieć

Bardzo niepokojące portrety ludzi i ich zwierząt. Tych zdjęć nie da się zapomnieć
Źródło zdjęć: © © Danielle Spires / [Instagram](https://www.instagram.com/catpartypetportraits/)
Marcin Watemborski

15.07.2021 11:54, aktual.: 15.07.2021 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Danielle Spires specjalizuje się w fotografii portretowej oraz zwierząt. Jej prace zapadają w pamięć przez charakterystyczną, abstrakcyjną estetykę. Właściwie trudno je opisać jednym zdaniem, to trzeba zobaczyć.

Profesjonalna fotografia portretowa właścicieli i ich zwierząt może być niezwykle kreatywnym zajęciem. Zwłaszcza, gdy artysta ma do przedstawienia swoją niepowtarzalną wizję. Przykładem jest twórczość Danielle Spires, którą wam dziś prezentujemy.

Artystka ma bardzo specyficzne poczucie estetyki. Jej zdjęcia są pełne niepokojących elementów, jak kominiarki, ubrania z lat 70. XX wieku czy kosmiczne tła. Na dodatek Danielle uwielbia bawić konwencją dawnych amerykańskich zdjęć rodzinnych, na których w tle znajdował się powiększony portret jednego z domowników.

Spires interesująca dobiera stylizacje swoich klientów, które w połączeniu z absurdem fotografowanej sceny grają idealnie. Zobaczymy tu nie tylko psy, czy koty, ale również króliki, jaszczurki, kawie domowe czy nawet kury.

W tych zdjęciach nie chodzi o to, by próbować je zrozumieć. To sztuka dla sztuki i świetna pamiątka dla właścicieli zwierzaków, którzy mają specyficzne poczucie humoru.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)