Brooklyn Beckham, syn znanego piłkarza, właśnie wydaje swój pierwszy album fotograficzny

Brooklyn Beckham, syn znanego piłkarza, właśnie wydaje swój pierwszy album fotograficzny

Brooklyn Beckham, syn znanego piłkarza, właśnie wydaje swój pierwszy album fotograficzny
Źródło zdjęć: © © Brooklyn Beckham / [Instagram](https://www.instagram.com/brooklynbeckham/)
Marcin Watemborski
30.06.2017 12:53, aktualizacja: 26.07.2022 18:27

Brooklyn Beckham, syn znanego piłkarza Davida Beckhama, postanowił się wyłamać z rodzinnego biznesu i spróbować swoich sił gdzie indziej. W chłopaku obudził się zmysł artystyczny i postanowił zająć się fotografowaniem. Niedługo zobaczymy jego pierwszy album.

Brooklyn Beckham od dawna wykazywał zainteresowanie fotografią, co więcej, całkiem nieźle mu to wychodzi. W styczniu 2016 roku realizował kampanię dla znanej marki Burberry. Sesje fotograficzne dla linii perfum ”This Is Brit” zostały odebrane dwojako – jednym podobały się zdjęcia, inni wyrażali swoje niezadowolenie, bo przecież jest wielu lepszych fotografów. Myślę jednak, że świeże spojrzenie na tę kwestię zrobiło dobrze marce.

18-latek właśnie wydaje swój pierwszy album fotograficzny. 304-stronnicowe wydawnictwo o tytule ”What I See” będące zbiorem zdjęć z życia młodego fotografa, które wdroży czytelników trochę w świat rodziny Beckhamów. Może być to interesujące studium na temat nastolatka dorastającego w świetle fleszy.

Już na wstępie książka spotkała się z krytyką. Jak donosi gazeta "The Independent", krytycy oraz fotografowie nie zostawili na synu piłkarza suchej nitki. Pojawiły się komentarze typu: ”Jestem wielką fanką okropnych zdjęć Brooklyna Beckhama i jeszcze gorszych podpisów” (Alice Jones). Właściwie to nic dziwnego, skoro na jednej ze stron pojawia się zdjęcie słonia z podpisem: ”Słonie w Kenii. Trudno je sfotografować, niesamowicie zobaczyć”. Cóż – nie jest to mistrzostwo copywritingu, ale od czegoś trzeba zacząć. Na pewno rodzice wspierają swojego syna w realizowaniu pasji, a niepochlebne opinie pomogą mu w zrozumieniu, czym jest fotografia.

Widzę książkę dla nastolatków, stworzoną przez nastolatka. Umożliwi ona fanom Brooklyna szersze spojrzenie na jego świat z jego unikalnej i kreatywnej strony.

Myślę, że ze względu na rodziców chłopaka, ten został rzucony na naprawdę głęboką wodę i osoby, które interesują się życiem Davida i Victorii na pewno prześwietlili również ich dzieci. Uważam, że dobry album fotograficzny powinien zawierać wysokiej jakości treść, ale z drugiej strony – jeśli kogoś stać na wydanie albumu, to kto mu zabroni?

Album Brooklyna wchodzi do sprzedaży 29 czerwca w Wielkiej Brytanii w cenie 8,5 funta, natomiast w Stanach Zjednoczonych pojawi się 1 sierpnia w cenie 17,61 dolara. Szczerze mówiąc chętnie bym przejrzał tę książkę.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)