Bryan Adams realizuje kalendarz Pirelli 2022! Muzyk jest też niezłym fotografem

Bryan Adams realizuje kalendarz Pirelli 2022! Muzyk jest też niezłym fotografem
Marcin Watemborski

10.08.2021 11:24, aktual.: 10.08.2021 14:35

Bryana Adamsa na pewno nie korzycie z interesującego podejścia do fotografii portretowej ani tym bardziej komercyjnej. Ale jeśli usłyszelibyście "Everything I do, I do it for you", na pewno od razu skojarzylibyście jego głos. Pirelli dało szansę gwiazdorowi na spełnienie twórcze w innej dziedzinie. Kalendarz na 2022 rok nadchodzi wielkimi krokami.

Kalendarz Pirelli 2022 będzie inny niż poprzednie edycje. W 48. wydaniu nie zobaczymy supermodelek ani aktywistek. Będzie ono poświęcone w całości muzykom. Bohaterami są bardzo znane osoby, jak: Cher, Rita Ora czy Iggy Pop. Na dodatek realizacją zajmie się inny utalentowany muzyk.

Bryan Adams, bo o nim mowa, odpowiada za zdjęcia portretowe do kalendarza Pirelli 2022. Jego tytuł w tłumaczeniu brzmi W drodze (ang. On The Road) i nawiązuje do tras koncertowych, do których przywykli muzycy, ale nie mogli się w nie udawać w minionym roku ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Co więcej, kalednarz w takiej wersji miał pojawić się w 2021 roku, lecz plany pokrzyżowały lockdowny spowodowane COVID-19.

2022 Pirelli Calendar by Bryan Adams

Pomysł skoncentrowania się na motywach drogi i podróży wyszedł bezpośrednio od Bryana Adamsa. W końcu ma za sobą niejedną trasę i wie doskonale, z czym to się wiąże. Nie chodzi tu o koncerty, ale o całą oprawę i to, co dzieje się na zapleczu – w garderobach, na tyle sceny, w klubach i samych autobusach koncertowych. To życie, którego w większości miłośnicy różnych zespołów nie znają, ale wyobrażają je sobie jako iście szalone.

Artysta wspomina, że muzycy przemycili bardzo dużo swoich pomysłów i silnie zaznaczyli swoje osobowości na zdjęciach. Mimo tego, że przedstawiał im swoje idee, to pracując z tak silnymi charakterami, wiedział, że i tak postawią na swoim. Wyobrażacie sobie mówić Iggy’emu Popowi, co ma robić? Ja też nie.

Od strony technicznej, kalendarz Pirelli 2022 był realizowany przy pomocy średnioformatowego bezlusterkowca Fujifilm GFX 100S oraz obiektywu Fujinon GF 32-63 mm f/4. Premiera wydawnictwa odbędzie się w najbliższych miesiącach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)