Brytyjski Vogue dziękuje ważnym pracownikom podczas pandemii COVID-19

Brytyjski Vogue dziękuje ważnym pracownikom podczas pandemii COVID-19
Marcin Watemborski

08.06.2020 05:52, aktual.: 26.07.2022 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszyscy wiemy, jak ważną pracę wykonują służby medyczne, ale nie zapominajmy o tych, którzy wciąż pracują, by nasze życie mogło wrócić do normalności. Brytyjski "Vogue" nie pokazał modelek na okładkach, a maszynistkę, ekspedientkę oraz położną.

Trzema bohaterkami na okładkach najnowszego brytyjskiego wydania "Vogue" są: Narguis Horsford, Rachel Millar oraz Anisa Omar. Żadna z tych kobiet nie zeszła ze swojego stanowiska podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, a zadanie każdej z nich jest ważne dla codziennego funkcjonowania społeczeństwa. Narguis jest maszynistką w Londynie, Rachel jest położną, natomiast Anisa ekspedientką w sklepie King’s Cross.

Walka z pandemią kojarzy nam się przede wszystkim z medykami, którzy stoją na pierwszej linii frontu. Należą się im za to słowa uznania, ale warto pamiętać, że nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny lub kitle. Dzięki ludziom pełniącym takie zawody, jak 3 przedstawione na okładkach "Vogue" kobiety, codzienność może być bliższa normalności.

A Day In The Life Of 3 Key Workers | British Vogue

W opisie redakcji magazynu możemy przeczytać o chęci wyróżnienia istotnych osób, o których na co dzień media zapominają. W środku lipcowego wydania ”Vogue” znalazło się 20-stronicowe portfolio przedstawiające również inne zawody ważne dla dobrego funkcjonowania społeczeństwa. Są tam oczywiście przedstawiciele wszystkich służb medycznych, ale również sklepikarze, listonosze, woźni, nauczyciele i inni pracownicy, którzy nie opuścili swoich posterunków przez pandemię COVID-19.

Za portrety odpowiadał Jamie Hakesworth, który przemierzał Londyn na swoim rowerze, wyposażony tylko w aparat i maseczkę na twarzy. Redakcja zapewnia, że utrzymywał dystans społeczny i spełniał wszystkie panujące w Wielkiej Brytanii standardy sanitarne.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także