Bullet-time, super slow-motion i ogień. Niezwykle efektowny film

Bullet-time, super slow-motion i ogień. Niezwykle efektowny film
Źródło zdjęć: © © Orbital EXP/ [Vimeo](https://vimeo.com/orbitalexp)
Monika Homan

06.02.2019 13:12, aktual.: 06.02.2019 14:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Filmowiec wykorzystał ponad 50 kamer, żeby stworzyć film, który naprawdę zapiera dech w piersi. Niezwykle efektowne, zwolnione i zatrzymane w czasie płomienie, jakimi "plują" mężczyźni, zrobią wrażenie na każdym.

Bullet-time to efekt wizualny znany przede wszystkim z kultowego filmu Matrix, symulujący zatrzymanie czasu i oglądanie dynamicznej sceny z różnych stron. Do jego wykonania nie jest potrzebny skomplikowany sprzęt. Potrzebne jest za to wiele sprzętów. Można też uzyskać ten efekt jednym aparatem, ale do tego potrzebne są specjalne umiejętności, o których pisałam niedawno.

Efekt bullet-time wykorzystał do stworzenia swojego efektownego filmu Mitch Martinez. Żeby zatrzymać w czasie "plującego ogniem" mężczyznę, wykorzystał 48 lustrzanek cyfrowych ustawionych wokół fotografowanego obiektu. Ujęcia w zwolnionym tempie wykonał kamerą RED, które nagrywa w 120 kl./s i bezlustekowca Panasonic Lumix DMC-GH4, który nagrywa w 96 kl./s.

Ogień, nagrany w mocno zwolnionym tempie wygląda naprawdę efektownie. W połączeniu z efektem bullet-time to prawdziwe dzieło sztuki. Zobaczcie też film zza kulis, żeby dowiedzieć się jak wyglądało nagrywanie filmu.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)