Był krok od śmierci. Starcie z rekinem nagrał pilot drona

Był krok od śmierci. Starcie z rekinem nagrał pilot drona
Marcin Watemborski

23.07.2021 07:59, aktual.: 26.07.2022 14:24

Matt Woods zarejestrował niecodzienne wydarzenie. Na filmie z drona zobaczymy zmagania nurka z rekinem. Może wydawać się, że zwierzę wcale nie jest duże, ale trzeba pamiętać o jego ostrych zębach. Nagranie wygląda przerażająco.

Matt Woods jest miłośnikiem latania dronami i obserwowania plaży Bondi Beach w Australii. Podczas jednego z ostatnich przelotów zobaczył coś niecodziennego. Widać tam nurka, który zmaga się z niewielkim, aczkolwiek agresywnym rekinem. Mężczyzna był w prawdziwym niebezpieczeństwie.

Pilot drona opowiada, że gdy tylko zobaczył to, co dzieje się w wodzie, wraz ze swoją partnerką powiadomili ratowników. Obserwowali całe zajście dalej. Nurek miał przy sobie harpun, którym odganiał rekina, ale nie strzelił do niego. Nie chciał, żeby zwierzę ucierpiało. Po jakimś czasie udało mu się je zdystansować, ale ryba nie odpuszczała.

Drone Footage Shows Diver Fending Off Shark || Dogtooth Media

Nagrywający film wspomina, że ratownikom oczyszczenie terenu z pływających i surferów zajęło aż pół godziny. Dopiero po tym czasie byli w stanie dopłynąć do nurka i uratować go przed drapieżnikiem. Cała sytuacja jest o tyle ciekawsza, że ostronosy bardzo rzadko atakują ludzi. Jest udokumentowane tylko 9 przypadków od XVI wieku, z czego jeden był śmiertelny.

Wspomniany gatunek rekina jest bardzo powszechny. Ostronosy występują we wszystkich ciepłych wodach wszechoceanu oraz w strefach otwartego morza. Nie pływają przeważnie w wodach płytkich. Ich maksymalna długość wynosi do 3,2 metra, a masa ciała osiąga do 400 kg.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)