Cała prawda o tym, jak powstają zdjęcia, które zachwycają Internet

Cała prawda o tym, jak powstają zdjęcia, które zachwycają Internet

Cała prawda o tym, jak powstają zdjęcia, które zachwycają Internet
Źródło zdjęć: © © FunLeak
Redakcja Fotoblogia.pl
17.03.2017 16:11, aktualizacja: 17.03.2017 23:46

W Internecie co chwilę trafiamy na fantastyczne zdjęcia, które bardzo szybko stają się prawdziwymi hitami. Wiele z nich wygląda, jakby były zrobione w naprawdę zaawansowany sposób, a prawda często jest inna. Wszystko zależy od kreatywności fotografa. Zdradzamy Wam sekrety, jak powstały te zdjęcia.

Zastanawialiście się kiedyś, jak fotografowi udało się zrobić zdjęcie, które szybko stało się wiralowym hitem? Nie chodzi tylko o zabawy w Photoshopie, ale o to, jak przygotował się do zdjęcia, jak wyglądał zamysł i realizacja projektu.

Obraz
© © Michael Paul Smith

Kiedyś ktoś powiedział, że im więcej pracy włożysz w zdjęcie przed wciśnięciem spustu migawki, tym mniej będziesz musiał kombinować w postprodukcji. Jasne – często wymaga to konkretnego budżetu oraz wysilenia się, np. pójścia do sklepu z zabawkami, ale efekt często jest lepszy niż przesunięte w Photoshopie pikselki. I na dodatek zajmuje to mniej czasu.

Obraz
© © Felix Hernandez

Prezentujemy Wam zestawienie zdjęć kulisowych i gotowych, które ujawniają całą pracę, która stoi za ich powstaniem. Wierzymy, że znajdziecie w nich dozę inspiracji do własnej twórczości. To wcale nie jest takie trudne!

Obraz
© ©Dan Dinu

Świetnymi przykładami twórców, którzy lubią pracować przed wciśnięciem zdjęcia są Felix Hernandez oraz Michael Paul Smith, o których pisaliśmy wcześniej. Koniecznie poświęćcie chwilę i zapoznajcie się z ich twórczością.

Obraz
© © Seth Casteel
Obraz
© © Matthew Albanese
Obraz
© © Benjamin Von Wong
Obraz
© © Sophie Gamand
Obraz
© © Murad Osmann
Obraz
© © Alex Koloskov
Obraz
© © Kawika Singson
Obraz
© © Sam Kaplan
Obraz
© © Northwest Dad
Obraz
© © Phoebe Rudomino
Obraz
© © Chris Chambers
Obraz
© © Erik Johansson
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)