Canon 1D mark IV w rękach Vincenta Laforet

Canon 1D mark IV w rękach Vincenta Laforet

Canon 1D mark IV w rękach Vincenta Laforet
Ola Błażowska
28.05.2010 19:20, aktualizacja: 01.08.2022 15:18

Na stronie Canona uruchomiono dział poświęcony kręceniu przez Vinceta Laforet reklamówki aparatem Canon 1d mark IV. Na razie możemy oglądać gotowy spot oraz  film typu "making of", jednak wkrótce dostępnych będzie jeszcze kilka innych podobnych materiałów.

Vincent Laforet jest znamym i cenionym fotografem, który regularnie filmuje najnowszymi modelami lustrzanek cyfrowych. Tworzy nimi filmy, które są nie tylko testami możliwości kamery, ale przede wszystkim świetnymi, krótkimi fabułami. Wraz ze swoją ekipą zabrał się tym razem do nakręcenia reklamy Volkswagena, a posłużył mu do tego Canon 1D mark IV. Przy okazji projektu powstał materiał dokumentujący tworzenie spotu, a Laforet wypowiada się w nim na temat zalet kręcenia profesjonalną lustrzanką.

Przede wszystkim, główną pozytywną cechą wyboru tego typu kamery, była wygoda - ekipa mogła pozwolić sobie na dwie lustrzanki kręcące to samo ujęcie z dwóch różnych kątów, co ze względu na koszty i rozmiar tradycyjnych kamer, nie byłoby możliwe. Drugim udogodnieniem był dostęp do szeregu obiektywów -  w filmie wykorzystano szeroki kąt (14 mm f/2.8 II L i 16-35 f/2.8 L), tilt-shift (24 mm f/3.5 L) po zoom (70-200 mm f/2.8 L). Trzecia, ogromna zaleta, to możliwość kręcenia przy świetle zastanym, nawet w nocy. Czuła matryca dająca świetne efekty na wysokich wartościach ISO, pozwoliła wyeliminować sztuczne oświetlenie, a co się z tym wiąże także ekipę, która zazwyczaj się tym zajmuje. W porównaniu z tradycyjnym planem filmowym, nad reklamą pracowało bardzo niewielu ludzi. Pozwalało to szybko zmieniać lokacje, a ostatecznie wpłynęło na zmniejszenie kosztów produkcji.

Film dokumentalny oraz gotową reklamę zobaczycie na stronie Canona pod tym linkiem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)