Canon 5D Mark II podbił Afganistan. Teraz zdobył nagrodę na prestiżowym festiwalu filmowym [wideo]

Canon 5D Mark II na wojnie
Canon 5D Mark II na wojnie
Jacek Siwko

01.02.2011 14:30, aktual.: 01.08.2022 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na zakończonym właśnie festiwalu Sundance nagrodzono dokument o wojnie w Afganistanie. Niby nic wielkiego, bo temat jest już powszechnie znany i przerobiony. Nas jednak interesuje to, że film nakręcono w całości lustrzanką Canon 5D Mark II.

O filmie nakręconym przez Danfunga Dennisa pisaliśmy już wcześniej na Fotoblogii. Jednak o dokumencie “Hell and Back Again” warto wspomnieć raz jeszcze. Otrzymał on bowiem główną nagrodę w kategorii filmów dokumentalnych prestiżowego festiwalu Sundance 2011. Nagroda dla Danfunga Dennisa jest ważna również dla producenta lustrzanek Canon - chyba trudno wyobrazić sobie lepszą promocję dla produktu. Fragment tego filmu możecie zobaczyć poniżej.

Hell and Back Again exclusive clip 1

Widać wyraźnie, że praca w takich warunkach nie należy do przyjemnych. W tak trudnych warunkach trzeba cały czas koncentrować się na ruchomym obrazie. Oglądając dokument, ma się wrażenie, że film jest kręcony aparatem. Danfung Dennis zastosował ring do stabilizacji aparatu oraz zewnętrzny mikrofon, ponieważ wbudowany mikrofon w Canonie nie zawsze zdaje egzamin.

Szczegółów pracy nad materiałem oraz tego, jak wyglądała stabilizacja aparatu, można dowiedzieć z wywiadu z Danfungiem Dennisem:

Źródło: DSLRNEWSSHOOTER

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)